Co z tym RTCK? Część pierwsza. „APEL O POMOC”. 19 września 2017

To najbardziej osobista wiadomość jaką do Was piszemy i zarazem pierwsze takie posunięcie z naszej strony.

Odwagi dodaje nam fakt, że bardzo dużo otrzymujemy do Was informacji, jak bardzo nasze nagrania, i to co robimy, realnie Wam pomogło, i że nasza działalność ma dla WAS autentyczną wartość.

O co chodzi?

Od kilku miesięcy na rynku wydawniczym mówi się o kryzysie. Niektóre księgarnie nawet zakończyły swoją działalność. Nas ten kryzys niejako ominął, pewnie dlatego, że branża audiobookowa przeżywa swój rozkwit i coraz więcej wiedzy i nauczania jest dostępne w formie audio.

Stąd ostatnie miesiące w RTCK to praca nad nawiązywaniem współpracy z nowymi autorami. Są wśród nich osoby z pierwszych stron gazet i ludzie o zapierających dech w piersiach osiągnięciach. Nie możemy się już doczekać tych konferencji i nowych audiobooków dla Ciebie.

I w tym momencie, we wrześniu 2017r.– obrywamy rykoszetem prosto w głowę!

Wspominaliśmy, że rynek wydawniczy przeżywa kryzys… Właśnie doświadczamy tego skutków. Nasi partnerzy handlowi, z którymi od lat współpracujemy stali się niewypłacalni. Wzięli od nas towar (duuużo towaru), sprzedali – i teraz nam za niego nie płacą. Zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Zdarzało się to już wcześniej, w mniejszym zakresie, z czym sobie do tej pory radziliśmy, ale teraz skala zjawiska przytłoczyła nas – jakby nie było, jesteśmy młodą firmą.
Taka sytuacja w tej chwili blokuje nasze działania.

Nie jest nam bliska taktyka wobec dłużników: „wtrącać do lochów i wydawać katom na pożarcie”, niedzielna ewangelia dość mocno o tym uczy, zresztą, wierzymy, że nie tędy droga.

Dlaczego to wszystko piszemy? Czemu włączamy Cię w nasze wewnętrzne sprawy finansowe?

Bo wierzymy, że właśnie Ty możesz nam pomóc. Jak?

Jeśli w bogatym zbiorze naszych audiobooków (i książek) jest taki tytuł, o którym myślisz, ale nie było jeszcze decyzji aby go kupić – poproszę Cię, aby zrobić to teraz. Ty zyskujesz treść, na której Ci zależy – my środki, aby przetrwać ten niekorzystny moment.
Jeśli planujesz prezenty dla bliskich – zdecyduj się na coś z naszej oferty.
Jeśli masz większość naszych produkcji – ale tak po ludzku chcesz nam pomóc – będzie to dla nas super gest (audiobooki zawsze można sprezentować bez okazji zaskoczonym znajomym;)

Prosimy – nawet bardzo wprost – abyście zasypali nas zakupami:).

Jest nas na tyle dużo w społeczności RTCK, że mały ruch każdego z Was może całkowicie zmienić sytuację RTCK.

Wiemy, że to niepopularne, co robimy… nawet bardzo, ale idziemy za słowami Mistrza: „Proście, a będzie Wam dane…
Mówią, że najwierniejszą społeczność w Polsce mają Radio Maryja i Ewa Chodakowska. My wierzymy, że społeczność RTCK ma również ogromny potencjał:)

Jeśli kiedyś udało nam się Tobie w czymś pomóc – dziś my prosimy o wsparcie, aby dalej działać.

POMOŻESZ?

Zapraszam na www.rtck.pl/sklep Mamy solidne nowości. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Ekipa RTCK

Na zdjęciu nasi obecni i byli członkowie Ekipy RTCK podczas spotkania z Szymonem Hołownią