RTCK prezentuje – dość kawo-lipy! 8 września 2021

Nie ma co ukrywać – znamy się na wydawaniu książek, a nie na wypalaniu kawy. Wielu przyzna jednak, że nie ma lepszego dodatku do rytuału czytania, będącego przyjemną konsekwencją procesu wydawniczego, od filiżanki tego aromatycznego napoju. Tylko czy to wystarczający argument, aby wydawnictwo RTCK ruszyło na podbój rynku kaw kraftowych?

 

Szalony pomysł

 

Kilka lat temu Marcin, kreator wielu pomysłów i dyrektor naszego wydawnictwa, podzielił się z nami inspiracją na nowy produkt, którym miała być kawa RTCK. – Ale my przecież nie zajmujemy się kawą. Dlaczego nasza społeczność miałaby pić naszą kawę? Przecież my się na tym nie znamy. Sam nawet nie pijesz kawy – usłyszał w odpowiedzi. Wydawałoby się, że pomysł na zawsze odszedł do lamusa…

W międzyczasie do naszego zespołu dołączył Kamil, barista-samouk, pasjonat kawy, który od wielu lat na własną rękę zgłębia tajniki jej parzenia. Sposób, w jakim już 10 lat temu posługiwał się kawiarką, robił na najbliższym otoczeniu niezwykłe wrażenie (miny ludzi zdawały się mówić: „kto normalny przygotowuje tak kawę?”). Kawa RTCK znów pojawiła się w kuluarowych rozmowach. Wciąż jednak brakowało kluczowego elementu…

Na początku tego roku Marcin wrócił z tematem i po przedstawieniu szeregu badań, założeń i wykresów zadał pytanie: czy ktoś z nas wie, kim jest Filip Bartelak?

 

Poznajcie Filipa

 

Marcin szybko wytłumaczył, że Filip jest jednym z 40 na Świecie, 3 w Europie, pierwszym i JEDYNYM obecnie w Polsce instruktorem Q Graderów, czyli osób, które posiadają najbardziej prestiżowe wyróżnienie w kawowej społeczności świata, wydawane przez Coffee Quality Institute. Innymi słowy jest on nie tylko profesjonalnym degustatorem, specjalistą w ocenie jakości kawy, ale sam szkoli kolejne pokolenie kawowych ekspertów. Ponadto jest on certyfikowanym sędzią sensorycznym i jedynym Polakiem, sędziującym w międzynarodowych konkursach Cup of Excellence, które na zlecenie rządowych instytucji z krajów pochodzenia, wyłaniają najlepsze kawy i nadają im oceny. Filip sędziuje również w zawodach dla baristów na całym świecie jako sędzia sensoryczny, techniczny lub jako sędzia główny.

Po latach poszukiwań Marcin Kochanek znalazł brakujący element kawowej układanki i nawiązał współpracę z człowiekiem, który zdecydowanie robi to, co kocha. Filip zgodził się skomponować kawę specjalnie dla nas! Tak, skomponować, a nie zapakować jakąś tam kawę i nakleić naszą naklejkę.

 

W zgodzie z misją RTCK

 

W ten sposób powstały trzy kawy kraftowe RTCK, na trzy pory dnia: Effatha, Espresso i Family first. Cechą wiodącą poszczególnych mieszanek jest najwyższa troska o jakość ziaren, które zostały sprowadzone przez czołowego eksperta w Polsce. Ziarna te pochodzą z krzewów rosnących w najlepszych warunkach klimatycznych, przeszły wieloetapową selekcję, a zapakowano je chwilę po wypaleniu, co wpływa na ich aromat i wartości sensoryczne. Wszystko to w myśl zasady „dość kawo-lipy!”, parafrazując powiedzenie ks. Kaczkowskiego. Każda z naszych kaw idealnie wpisuje się też w misję RTCK, którą jest rozwój człowieka w trzech kluczowych aspektach: świętości osobistej, życia rodzinnego i zawodowego.

 

Rozpocznij dzień i otwórz się na nowe doznania!

 

Nie każdemu poranne wstawanie przychodzi bez trudów. Kamil Zbozień, właściciel RTCK, w jednym ze swoich tekstów pisał o tym, co motywuje go do pobudki o 4.45(!). Wśród kilku inspiracji za cenną wskazówkę uznał zapewnienie sobie przyjemności, alternatywnej do ciepłej pościeli i dodatkowych 5 minutek błogiego lenistwa. Napisał on wprost, że wstaje tak wcześnie po to, aby spokojnie napić się świeżo mielonej i ulubionej kawy, z którą rozpoczyna medytację ignacjańską Słowa z dnia. Do tego codziennego rytuału picia kawy na „dzień dobry” idealnie nadaje się kawa Effatha, która nie tylko pobudza i już na starcie sprawi dużo przyjemności, ale pomoże także „otworzyć” się na Słowo (por. Mk 7, 37).

 

Wykorzystaj dzień w pełni i rób to, co kochasz.

 

Któż z nas nie potrzebuje mocnego pobudzenia w środku dnia, które poniesie w pracy, na spotkaniu lub w trakcie realizowania swojej pasji? W RTCK wszyscy robimy to, co kochamy, a symbolem tego jest Espresso, które ujmuje swoją pełną aromatu głębią i mocą, obdarza dobrą energią i siłą oraz pobudza twórczość i koncentrację. Jego smakiem chcemy inspirować innych do tego, aby odważyli się podjąć decyzję o pójściu za swoimi pasjami i marzeniami.

Podziel się dniem z bliskimi i dbaj o relacje.

 

Kawą Family first chcemy przypomnieć, że najważniejszą firmą na świecie jest rodzina, a jednym z sekretów udanych relacji jest właściwa komunikacja i dialog nastawiony przede wszystkim na drugą osobę. Wyjątkowa mieszanka ziaren, z których składa się Family first sprzyja wyciszeniu, a jej naturalną cechą jest łagodność. Stwarza ona okazję do bliskości i pełnych ciepła rozmów. Idealnie pasuje do wypoczynku po pracy, w gronie rodziny lub przyjaciół.

Jesteśmy świadomi, że z tym napojem, „który ma czarność węgla, przejrzystość bursztynu” – jak pisał nasz wieszcz narodowy – wyruszamy w nieznane do tej pory rejony, ale w RTCK nie boimy się nowych wyzwań. Tym bardziej, gdy tak mocno wpisują się one w naszą misję i zdaje się, że to naturalna kolej rzeczy.

 

______


Jacek Kowalski

Daj się zaprosić na kawę od RTCK

Kawa RTCK: Effatha, Espresso, Family first

Kraftowa kawa, która powstała w kooperacji z Coffee Grange. Spróbuj 3 propozycji na każdą porę dnia, skomponowanych przez Filipa Bartelaka.

Wybierz Effatha, Espresso, Family first lub posmakuj wszystkich trzech!

Nasza kawa jest niedostępna nigdzie indziej na rynku w identycznym zestawieniu aromatu i smaku! Filip skomponował ją specjalnie dla RTCK.