„Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet.” Od „chodzącego nieszczęścia” do kobiety spełnionej. 20 stycznia 2022

Po przybliżeniu biblijnych historii niezwykłych kobiet – Judyty i EsteryAdam Szustak OP zaprasza na spotkanie z kolejną bohaterką, której losy mogą być źródłem wielkiej inspiracji i początkiem zmian.

Tamar to kobieta, w której życiu zebrały się wszystkie możliwe nieszczęścia, smutki i tragedie (głównie za przyczyną mężczyzn); doświadczyła tego, co najgorsze, a jej świat był jak nieurodzajna ziemia. W pewnym jednak momencie dokonała się w jej życiu rewolucyjna zmiana, w wyniku której z „chodzącego nieszczęścia” stała się zupełnie nową, spełnioną kobietą. Pierwszą, która weszła do najcudniejszej linii genealogicznej na świecie – genealogii samego Jezusa.

Tamar zrobiła wyłom w świecie, w którym kobiety nie miały żadnego znaczenia, i po raz pierwszy rzuciła światło na to, kim one są i do czego zostały powołane przez Boga.

Adam Szustak OP

Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet to symboliczna opowieść o tym, jaką męskość spotyka kobieta we współczesnym świecie i jak się zachować w jej obliczu. Tamar nie walczy i nie próbuje przekonywać męskiego świata do swoich racji. Ona staje wobec mężczyzn jako równa i właśnie taka postawa prowokuje zmianę. Kto jej podsunął taki pomysł? I skąd wzięła siłę, by to zrobić?

Odpowiedź na to pytanie w najnowszej książce Adama Szustaka OP

Tamar. Wszystkie nieszczęścia kobiet

Adam Szustak OP

Tamar to opowieść o największym nieszczęściu, które wstało i zaczęło walczyć, opowieść o kobiecie, która doświadczyła tego, co świat funduje wszystkim kobietom, a ona się na tym nie zatrzymała.

Historia Tamar wskaże Ci drogę jak radzić sobie z nieszczęściem we własnym życiu. Dowiesz się jak zrekonstruować wszystko na nowo!