Rozpocznij stałą FORMACJĘ,
aby kształtować rodzinę,
pracę i życie, które KOCHASZ.

Dołącz do Wspólnoty RTCK.

Formacja indywidualna

Długoterminowym celem formacji jest UKSZTAŁTOWANY człowiek w wymiarze osobistym, rodzinnym i zawodowym. Formacja indywidualna opiera się na 5 filarach: 1) życie Słowem Bożym na co dzień, 2) codzienna modlitwa osobista, 3) uczestnictwo w konferencjach podejmujących tematy z szeroko rozumianej świętości w życiu codziennym, 4) kierownictwo duchowe, 5) udział w ćwiczeniach duchownych św. Ignacego.

Formacja wspólnotowa

SPOTYKAMY się na żywo. Zarówno w małych grupach: żeńskich, męskich, małżeńskich i/lub przedsiębiorczych, aby dzielić się owocami indywidualnej pracy i umacniać w rozwoju, oraz na comiesięcznej Eucharystii i modlitwie uwielbienia. Uczestniczymy również w rekolekcjach, warsztatach i dniach CAŁEJ Wspólnoty RTCK.

Dołącz do nas

DOŁĄCZ do istniejącej grupy w Twoim regionie, lub załóż nową grupę, aby mieć WIĘCEJ satysfakcji z pracy, rodziny i życia. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania na dole strony i SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. Odpiszemy.

Kamil Zbozień
[email protected]

FAQ

 • Jaki konkretnie jest charakter Wspólnoty RTCK?
  Wspólnota RTCK jest zarządzana przez osoby świeckie, a jej misją i głównym charyzmatem jest FORMACJA swoich członków w oparciu o wartości chrześcijańskie, w wymiarze osobistym, zawodowym i rodzinnym.

  Gromadzimy ludzi chcących KSZTAŁTOWAĆ rodzinę, pracę i życie, które KOCHAJĄ.

  Wspólnota RTCK ma w swoich założeniach charakter wspólnoty wielopokoleniowej, czyli powinna być miejscem formacji zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

  Zaangażowanie poszczególnych członków w życie Wspólnoty powinno być zrównoważone, tj. członkowie Wspólnoty dbają o zachowanie harmonii między zaangażowaniem we Wspólnotę a życiem rodzinnym, pracą zawodową oraz osobistą relacją z Panem Bogiem.

  Wspólnota RTCK jest wspólnotą o charakterze uwielbieniowym. Uwielbienie jest rozumiane jako styl życia związany z codziennymi wyborami, w myśl zasady „aby we wszystkim był Bóg uwielbiony” (św. Benedykt z Nursji).

  Wymiar ewangelizacyjny Wspólnoty realizuje się głównie poprzez dawanie świadectwa życia w myśl zasady: „Nie mów ludziom o Bogu, kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli” (św. Jan Maria Vianney).
 • Jak dołączyć do Wspólnoty RTCK?
  1. Sprawdź czy w Twoim regionie jest już oddział Wspólnoty RTCK. Grupy funkcjonują już w Gdowie, Gliwicach, Krakowie, Kutnie, Łodzi, Nowym Sączu, Warszawie i Zakopanem.

  2. Przyjdź na spotkanie otwarte, czyli na Mszę Świętą, lub modlitwę. Wyślij wiadomość na [email protected]. Kamil skontaktuje Cię z osobą pełniącą funkcję lidera lokalnego, która przekaże Ci informację gdzie i kiedy odbywa się najbliższe spotkanie.

  3. Możesz obejrzeć również krótki filmik, w którym rozmawiamy o tym: "Jak dołączyć lub założyć nową grupę Wspólnoty RTCK".

  4. Jeśli w Twoim regionie nie ma Wspólnoty RTCK, możesz zainteresować się założeniem pierwszej grupy w Twojej lokalizacji. To nie takie trudne. Patrz punkt niżej.
 • Jak założyć nową grupę Wspólnoty RTCK w moim mieście?
  Aby założyć nową grupę potrzebny jest pierwszy animator, czyli osoba, która przeszła FUNDAMENT z Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego i posiada podstawowe zdolności organizacyjne. Wystarczą trzy osoby, aby założyć nową grupę.

  Obejrzyj krótki filmik "Jak dołączyć i założyć nową grupę Wspólnoty RTCK" i po obejrzeniu skontaktuj się z nami pisząc na [email protected].

  Kamil podpowie, co dalej.
 • Jak wyglądają spotkania grupy i gdzie się odbywają?
  We Wspólnocie RTCK funkcjonują trzy tematyczne rodzaje grup, które „pokrywają” cały obszar misji Wspólnoty (rozwój całej osoby, rodziny i pracy):

  grupy ogólnorozwojowe – grupy dla osób indywidualnych (osobno dla kobiet, osobno dla mężczyzn lub grupy łączone), podejmujące tematy związane z szeroko rozumianą świętością w życiu codziennym, których spotkania odbywają się domyślnie raz w miesiącu;

  grupy małżeńskie – grupy, w których uczestniczą małżeństwa, podejmujące tematy związane głównie z budowaniem relacji małżeńskiej i rodzinnej, których spotkania odbywają się domyślnie raz w miesiącu;

  grupy „przedsiębiorcze” – grupy, w których uczestniczą przedsiębiorcy, managerowie, liderzy wspólnot itp., koncentrujące się na tematach szeroko rozumianej organizacji pracy i zarządzania / odpowiedzialności za innych; których spotkania odbywają się domyślnie raz w kwartale.

  Członkowie Wspólnoty RTCK uczestniczą przynajmniej w jednej wybranej przez siebie grupie.

  Spotkania poszczególnych grup (czas i miejsce) są organizowane przez animatorów. Na spotkaniach nie przerabiamy tematów. Każdy uczestnik wspólnoty RTCK rozwija się indywidualne a głównym CELEM spotkania jest podzielenie się OWOCAMI tej indywidualnej pracy i UBOGACENIE się wzajemne świadectwem życia.

  Potrzebujesz więcej informacji. Obejrzyj krótką rozmowę na YT: "Jak wyglądają spotkania?"
 • Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.
  Odpowiemy również na inne Twoje pytania. Napisz do nas na [email protected]

  Miej się NAJLEPIEJ i do usłyszenia.