„Izaak” – „antydrogowskaz” męskiego postępowania. 25 lutego 2022

Opowieść o Izaaku to kolejna historia ukazująca męską tożsamość. Po przybliżeniu postaci niezwykle inspirujących mężczyzn – Jonasza i Eliasza – Adam Szustak OP tym razem zaprasza na spotkanie z człowiekiem, który jest… przeciętny. To spotkanie z Izaakiem będzie nie lada wyzwaniem, gdyż autor konfrontuje czytelnika z męską porażką.

Jak to się stało, że z niezwykłych planów, które Bóg miał wobec Izaaka, prawie nic nie udało się zrealizować? Co zrobić by nie popełniać tych samych błędów i nie dopuścić do porażki we własnym życiu?

Koniecznie musimy zobaczyć, z czym się zmagamy, za co wreszcie trzeba się wziąć, by nie nastał w naszym życiu dzień, w którym stwierdzimy, że nic w życiu nam nie wyszło.

Adam Szustak OP

Autor pokazuje Izaaka, w którym ciężko dostrzec coś wyjątkowego. Choć często w Biblii pojawia się zwrot: „Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba”, to jednak z całej tej trójki Izaakowi poświęcono w Piśmie Świętym najmniej uwagi. O. Szustak we właściwy sobie sposób rzuca nowe światło na kilka wątków z życia tego bohatera, który jest „pomiędzy” i przekonuje, że każdy z nas może znaleźć w sobie coś z Izaaka. Oznacza to, że musimy podjąć spory wysiłek, by odnaleźć w sobie właściwe życie.
Dominikanin w swojej książce pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, czego powinien unikać współczesny mężczyzna, aby nie zmarnować swojego życia. Proponuje też konkretne wskazówki, które pozwolą przepracować wiele tematów, a przede wszystkim zająć się tym najważniejszym – relacją z Bogiem.

Więcej szczegółów w najnowszej publikacji Adama Szustaka OP

Izaak

Adam Szustak OP

Śledząc losy biblijnego Izaaka będziemy się przyglądać męskiej porażce. Zobaczymy, jak to się stało, że z niezwykłych planów, które Bóg miał wobec Izaaka, prawie nic nie udało się zrealizować. Wszystko po to, by po przeczytaniu tej książki mieć w sobie decyzję: „Nie dopuszczę do tego! Nie pozwolę, by w moim męskim życiu coś takiego się wydarzyło!”.

Izaak zachęca nas do tego, by zobaczyć, z czym się zmagamy, za co wreszcie trzeba się wziąć, aby w końcu nauczyć się żyć jak prawdziwi faceci.