Historia o jednej z Was 9 grudnia 2021

Jak już zapewne wiecie, w ostatnich miesiącach udało mi się zgromadzić DRUŻYNĘ MISTRZÓW. Ci ludzie, których będę przedstawiał Wam w najbliższym czasie, nie tyle co się zgodzili, co stwierdzili, że jeśli angażować się w jakiś projekt, to tylko w taki jak ten. Dziś chcę Wam opowiedzieć o diamentach ze społeczności RTCK. To będzie opowieść o jednej z Was.

28 stycznia 2018 roku dostałem odpowiedź na mojego maila wprowadzającego do społeczności od Katarzyny Świderskiej. To, co mogę zacytować, Kasia napisała dokładnie tak:

Ja właśnie kocham to, co robię – zawodowo. Jestem marketingowcem, taka się urodziłam. Ciekawa świata i ludzi. Obserwowałam Twoją działalność od dawna… Jestem fanką tego, co robisz. Opowiadam o Was ludziom i wysyłam na Wasze strony po audiobooki, konferencje. Czyli robię Wam marketing ;)

Są takie wiadomości, po których moje główne pragnienie, to spotkać się z kimś i porozmawiać na żywo.

W związku z tym, że razem z Kasią jesteśmy z jednego miasta, nie było to trudne. Po dwóch latach trafiliśmy nawet do tej samej wspólnoty – wspólnoty RTCK, która początkowo działała w formie eksperymentu, dzisiaj ma już 6 grup w Nowym Sączu i pierwszy “satelitarny” oddział na Śląsku.

Wiedząc już, że Kasia jest dyrektorem marketingu w jednej z największych firm w naszym kraju (tak, w małym Nowym Sączu mamy silną reprezentację największych organizacji o globalnym zasięgu), w połowie 2021 roku zadałem jej pytanie, czy nie zna kogoś, kto chciałby z nami współpracować w zakresie prowadzenia kampanii marketingowych. Potrzebowaliśmy nowego współpracownika.

Przyznam, że napisałem tak wiadomość, aby dać choć delikatną przestrzeń na powiew Ducha i szansę Stwórcy, aby nas połączył. Choć po ludzku szanse były bliskie zera, to po kilku minutach dostałem informację zwrotną, że zanim Kasia puści informacje dalej, to chciałaby, abym w pierwszej kolejności to właśnie jej dał szansę.

Po raz kolejny byłem ZDUMIONY. Tym bardziej, że po kilku miesiącach rozpoczęliśmy współpracę.

Podczas drugiej refleksji kwartalnej już w RTCK, Kasia przyznała, że jej marzeniem już od dawna była praca dla RTCK.

Kiedy Sławomir Piętka, dyrektor zarządzający WSB-NLU (szkołą biznesu z Nowego Sącza z którą współpracujemy, w której wynajmujemy biura i której absolwentką jest Katarzyna Świderska), dowiedział się, że Kasia współpracuje teraz z nami, to zszokowany zapytał, jak to się stało? Przecież to transfer jak Cristiano Ronaldo do Manchester United.

Maciej Ligiera z Logistyki RTCK po przeczytaniu Kasi artykułów w “Nowym Marketingu” i dla Harvard Business Review Polska, zaczął na powitanie kłaniać się jej po kolana i również ze zdumieniem pytać, jak ja ją tutaj przyciągnąłem. Dodał również, że z całym szacunkiem dla RTCK, ale porównanie Sławomira Piętki jest nietrafione. Kasia jest jak Robert Lewandowski, ale RTCK jeszcze jak KKS Sandecja (pierwszoligowa drużyna piłki nożnej z Nowego Sącza).

Szanowni, Katarzyna Świderska, która w 2016 roku zdobyła tytuł “Najlepszej z najlepszych kobiet w swojej branży”, przez 19 lat tworzyła od podstaw dział marketingu firmy Wiśniowski, otwierając ją na nowe możliwości i wyzwania. To ona zainicjowała i pokierowała procesem rebrandingu marki, uwypuklając jej prestiż i pozycję lidera w branży.

W Sztuce Rozpalania Ognia, oprócz tego, że współpracuje ze mną na co dzień nad projektem, sama jest jednym z ekspertów. Będzie pomagać przedsiębiorcom w pozycjonowaniu ich marki i silnej pozycji rynkowej dzięki swojej autorskiej metodzie MAPP – Metodycznej Analizie Potencjału Produktu.

Więcej szczegółów podam wkrótce. Dzisiaj chcę zakończyć tym, że Fundamentem Sztuki Rozpalania Ognia jest przekonanie, że Stwórca jest Żywy i skuteczny. I jeśli postawisz swoją organizację na Fundamencie, którym jest On sam, to również On sam zacznie z Tobą współpracować. Podsyłać ludzi, wspierać w trudnych chwilach, kibicować. Współpraca z Kasią jest dla mnie na to dowodem, ale jakby Wam było mało, to udowodnię to Wam również na kolejnym przykładzie, który opiszę już za tydzień.

Założyciel, kapitan i prezes zarządu RTCK S.A.