Co z tym RTCK? Część siódma. OGIEŃ.

19 września 2019

Wczoraj przyjechała do naszego nowego biura ikona Matki Bożej niosącej Ducha – “PNEUMATOFORA”. Napisał ją jeden z Was, człowiek ze społeczności RTCK – Rafał Cempel. Ikona jest przepiękna! Mieliśmy wczoraj uroczysty Anioł Pański… Dużo intencji, również za Was. Obecność Maryi bardzo wymowna w RTCK. Końcem października 2017 roku dokonaliśmy zawierzenia naszej działalności Bogu, przez Maryję. Na samym końcu zawierzenia, jest […]

Wczoraj przyjechała do naszego nowego biura ikona Matki Bożej niosącej Ducha – “PNEUMATOFORA”.
Napisał ją jeden z Was, człowiek ze społeczności RTCK – Rafał Cempel. Ikona jest przepiękna!

Mieliśmy wczoraj uroczysty Anioł Pański… Dużo intencji, również za Was.

Obecność Maryi bardzo wymowna w RTCK.
Końcem października 2017 roku dokonaliśmy zawierzenia naszej działalności Bogu, przez Maryję.

Na samym końcu zawierzenia, jest takie wezwanie: “Maryjo, Matko nasza ochraniaj nas i nasze rodziny. Ufamy, że doświadczymy Twojej opieki chroniącej przed bankructwem, czy demoralizacją i gorąco wołamy: Pod Twoją obronę …”.

Niespełna dwa miesiące po tym zawierzeniu pisałem trzecią wiadomość z serii “Co z tym RTCK. BANKRUCTWA… KORZENIE”, o różnych bankructwach wokół nas… Nam nie tyle, że nic się nie stało, co sami darowaliśmy dług i podwoiliśmy w międzyczasie naszą produktywność.

Przyznajcie, że bardzo wymowne…

“Maryjo, wiesz sama, czym jest trud codziennego życia i pracy, troski o rodzinę w sytuacjach zagrożenia życia. Wiemy, że bez Bożego błogosławieństwa nie podołamy wymaganiom obecnego czasu. Pomóż nam być prawdziwymi chrześcijanami w życiu osobistym i zawodowym” – fragmenty kolejnych wersetów zawierzenia.

Ostatnie 12 miesięcy, to prawdziwy OGIEŃ.
RTCK płonie.

Przypadek?
– sam jesteś “przypadek” – jakby to powiedział o. Wojciech Kowalski SJ :)

Nasz główny wskaźnik produktywności, o którym pisałem w drugiej wiadomości zatytułowanej “AMBICJE” wzrósł z 37 na 79%.
Z sukcesem wyszliśmy z wojen cenowych, o których pisałem w części czwartej pt. “KONIEC WOJNY?”
Zorganizowaliśmy kolejne dwa spotkania społeczności, obchody 10 lat i nowe biuro – LOFT RTCK, które wraz z nową salą konferencyjną, czeka na Was już od najbliższych wydarzeń!


Upragniona rzeczywistość z Psalmu 126 spełnia się:
“Ten kto we łzach sieje, żąć będzie w radości.
Idą i płaczą niosąc ziarno na zasiew,
lecz powrócą z radością, niosąc swoje snopy”. Psalm 126.  

Oczywiście, że dalej pojawiają się problemy dnia codziennego, które nigdy nie znikną, ale fakty są takie, że RTCK płonie.

Piszę o tym, aby zaświadczyć tym wszystkim, którzy są aktualnie w trudnej sytuacji… “którzy we łzach sieją i płaczą niosąc ziarno na zasiew…”

WIEM, że “powrócą z radością, niosąc swoje snopy…”
Bo “ten kto zaufał Panu, jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które przynosi owoc w swoim czasie”. Ps 1.

Bo “kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” J 15.

Wiele można by pisać o ostatnich dwunastu miesiącach, ale myślę, że dzisiaj na szczególną uwagę zasługuje pierwszy punkt z naszej kultury organizacyjnej: “ORA ET LABORA”.

Lub jakby to powiedział Ignacy: “módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, działaj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie”. Takie podejście naprawdę przynosi OWOCE.

Tylko tyle i aż tyle.

Kończąc, niech Maryja, matka pięknej miłości wstawia się za nami.
Do zobaczenia w kolejnej części “CO z tym RTCK?”

 

………………….

P.S. Wiem, że w społeczności RTCK jest grupa osób, które prowadzą swoje działalności, lub myślą o tym.

Jeśli chcielibyście, abyśmy podzielili się jakimś konkretnym elementem naszej organizacji (np. całą kulturą organizacyjną, tym jak odkryć misję, wizję, cechy osobowości i wartości marki, model biznesowy, zasadami zarządzania partycypacyjnego, etc…) to dajcie znać w komentarzu. Chętnie się tym podzielimy.

Pan Bóg pobłogosławił nam również, w tak zwanym międzyczasie, bardzo szeroką wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu. 

Na przykład brat naszego eksperta Jurek Sikorski, który jest związany m.in. z London Business School, gdzie roczny kurs MBA kosztuje ponad 200 000 zł, przeprowadzał dla nas wielokrotnie, indywidualne szkolenia zupełnie ZA DARMO! Szok.

Oczywiście tymi szkoleniami nie możemy się bezpośrednio dzielić, ale mamy mnóstwo własnej wiedzy, którą możemy. W związku z tym, że ludzie wewnątrz RTCK również w pracy robią to, co kochają, to mamy wielu pasjonatów i specjalistów z różnych dziedzin.

Może najwyższy czas na to, aby zacząć się tym wszystkim dzielić?
Dajcie proszę znać.

Kamil Zbozień.

Komentarze

 1. Krzysztof Odpowiedz

  Chwała Panu!
  Kochani jestem właśnie na “drodze” psalmu 126-go.
  Od listopada 2018 prowadzę sam działalność usługową elektro-instalacyjną.
  i tak pokrótce bardzo mi zależy na waszych wskazówkach i cennych radach.
  Pozdrawiam w Panu.

 2. Antoni Odpowiedz

  Kiedy się powie “Jezu, Ty się tym zajmij” Dolino, “Jezu ufam Tobie” św. Faustyna to wszystko się prostuje. A na koniec moja babcia “bez Boga ani do proga”. Pozdrawiam całą społeczność RTCK. Życzę dużo sukcesów bo robicie kawał dobrej roboty.

 3. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

  No to się porobiło! Będziemy musieli coś zatem wymyślić, aby się skutecznie podzielić :)
  Z tego co widzę po poniższych komentarzach, to interesuje Was praktycznie każdy aspekt działalności. Wczoraj zanim wysłałem tego posta do Was, to konsultowałem go z Ireneuszem Trojanem – człowiekiem od rozwoju społeczności i załogi RTCK, bo zdawałem sobie sprawę z tego, że jeśli takie dzielenie się, ma być skuteczne, to musi być przemyślane i oparte o jakiś program – czyli robota dla Irka! Ja też pewno w jakimś aspekcie będę się udzielał, ale jeśli ma to być dobrze zrobione, to Irek musi nad tym czuwać. A to równa się czas.
  Dlatego podejrzewam, że zajmie nam to trochę czasu, ale będę chciał abyśmy w miarę szybko coś odpalili. Albo w formie wpisów blogowych, albo filmików, może podcast… Zobaczymy. Damy znać.
  Módlcie się za Irka! :) Irek właśnie kończy pracę nad naszym autorskim modelem wynagrodzeń. To również TURBO ważny aspekt zarządzania firmą, którym warto będzie się podzielić.

  1. Arkadiusz Odpowiedz

   ” Jeśli chcielibyście, abyśmy podzielili się jakimś konkretnym elementem naszej organizacji (np. całą kulturą organizacyjną, tym jak odkryć misję, wizję, cechy osobowości i wartości marki, model biznesowy, zasadami zarządzania partycypacyjnego, etc…) to dajcie znać w komentarzu. Chętnie się tym podzielimy.”

   Bardzo chętnie wziąłbym udział nawet w szkoleniu jakie byście robili na ten temat.

 4. Marek Odpowiedz

  Chwała Panu!
  I chętnie bym skorzystał z Waszej wiedzy w zakresie odkrywania misji, wizji, cech i budowania marki, a także modelów biznesowych, bo rzeczywiście myślę o własnej działalności.
  Pozdrawiam i życzę dalszego Bożego prowadzenia.

  1. Piotr Odpowiedz

   Jak walczyć z strachem, obawami. Mam strach przed zaczynaniem czegokolwiek. Jak zaufać Bogu kiedy się wszystko wali i nie czuje się jego obecności?
   Tak naprawdę czuję się samotny w kościele. Mówi się dużo o wspólnocie, a tak naprawdę jej nie ma. Każdy sobie rzepkę skrobie. Byliśmy w Oazie Rodzin i zadano nam wiele bólu i cierpienia. Musieliśmy odejść z tego ruchu. Poszukuję nowej wspólnoty.
   Proszę o odpowiedź na wcześniej zadane pytania.

  2. Agnieszka Odpowiedz

   Dziękuję że jesteście, że wzrastacie i chcecie dzielić się z innymi. Też jesteśmy z mężem na etapie rozeznawania dalszej drogi zawodowej, chcielibyśmy tworzyć coś dobrego na
   Chwałę Bożą, dla ludzi , dla świata i dla siebie jednoczesnie. Chętnie skorzystamy z waszych doświadczeń. Pozdrawiamy i życzymy dalszych owoców waszej działalności.

 5. Gosia Odpowiedz

  Kochani jestem taka szczęśliwa, że RTCK tak pięknie działa i się rozwija robicie takie DOBRO, że głowa mała, jestem z Was bardzo dumna i wdzięczna za Was 😊”Wszystko mogę w tym ,który mnie umacnia “❤ Rób to co kochasz a możesz góry przenosić 😉RTCK PŁOŃ PŁOŃ 🔥do końca świata i jeden dzień dłużej 😍❤

 6. Mateusz Odpowiedz

  Dzięki Kamil za to świadectwo. I za dobre rozmowy. Niech we wszystkim co dobre Bóg Tobie i całej ekipie błogosławi! Pax! Mat.

 7. Basia Odpowiedz

  Bardzo się cieszę Waszym sukcesem i gratuluję wytrwałości i nieustannego ufania Bogu. Styl waszej pracy jest ogromną inspiracją dla ludzi wierzących, również dla mnie. Czekam z niecierpliwością na “przepis na sukces a’la RTCK”! Niech Pan Bóg błogosławi Waszej misji specjalnej!!!😇🔥🎯🎉🥳💞

 8. Paweł Odpowiedz

  Super! Dobrze wiedzieć, że działalność RTCK się rozwija. Bardzo chętnie skorzystałbym z Waszej wiedzy w zakresie rozwijania biznesu: budowania kultury organizacyjnej, zasad zarządzania partycypacyjnego z których korzystacie i budowania biznesu w zgodzie z misją. Czekam na to czym chcecie i możecie się podzielić. :)

 9. Beata Odpowiedz

  Szczęść Boże ! Dziękuje za słowa otuchy , nadziei . Od niedawna prowadzę mały chrześcijański sklepik- tak wiele osób pyta …dlaczego własnie TO ….<> odpowiadam….. moze TAK może NIE . ale tak chciał Bóg. Mam Szefa w Niebie i całkowicie Jemu ufam. Nie stawiam na majątki , ale chce godnie żyć ale naważniejsze chce być przy Bogu , chce pracować dla Niego! Nie jest łatwo , czasem nawet ciężko , dlatego dziękuje z całego serca …….dla mnie w tym momencie …..to dar i znak . Bóg zapłać ! Z Panem Bogiem !

 10. Dawid Odpowiedz

  Witajcie, obecnie poszukuje swojej drogi min. w biznesie. Chciałbym odejść z etatu i zacząć własny biznes, lecz mam pewne obawy po ostatnim nieudanym biznesie. Bardzo byłbym wdzięczny za temat np jak odkryć misję i wizje byłbym ogromnie wdzięczny.
  Niech Bóg Wam Błogosławi w waszej misji. Szczęść Boże

 11. Dorota Odpowiedz

  Witam. Otworzyłam jakiś czas temu sklep z naturalnymi kosmetykami z Maroka. Oto on: ecobotox.com. Póki co jest to sprzedaż nierejestrowa, ale w listopadzie zakładam działalność i…. rzucam się na głęboka wodę. Jak tylko możecie – proszę o porady (linki do porad w internecie) dotyczące prowadzenia sprzedaży przez internet. Oraz także proszę o modlitwę:) gratuluje Wam sukcesów. I błogosławieństw:) Dorota

  1. Agnieszka Odpowiedz

   Wzruszyłam się tym wpisem. I Słowami ze Słowa – wszystkie są skierowane w tym czasie również do mnie, w co wierzę… np. “ten kto zaufał Panu, jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które przynosi owoc w swoim czasie”. Ps 1
   Niech Waszej Społeczności, Firmie, finansom, a także mojej Rodzinie, która znów niedługo się powiększy :) Pan obficie błogosławi, a Maryja niosąca Ducha Świętego! – och, ukochałam już dawno ten wizerunek – niech Go przynosi na Bożą chwałę i pożytek wszystkich!
   Pozdrawiam <3

   1. Mateusz Odpowiedz

    Jesteście już od wielu lat moją inspiracją, stąd też rodził się entuzjazm, jakim zaszczepiony postanowiłem tworzyć portal z wartościami, szlakami.pl – pamiętam Korzeń z Kraju Melchizedeka, pierwsze dostępne nagrania, konferencje… Nadal szeroko rozpostartych skrzydeł Wam życzę :)

Wypowiedz się

SPRAWDZONY PREZENT NA MIKOŁAJA!
Do wybranych książek dodatek rozwojowy GRATIS!
x