POZNAJ „4 FUNKCJE MĘŻCZYZNY” WG JACKA PULIKOWSKIEGO 20 sierpnia 2020

Każdy facet ma jedno podstawowe zadanie w życiu – być ojcem. I to niezależnie od tego, czy kiedykolwiek będzie nim w sposób doskonały. Umiejętność ojcowania to nie biologia, a miara dojrzałości każdego mężczyzny – przekonuje Jacek Pulikowski w najnowszej książce od RTCK.

Jacek Pulikowski przekonuje, że ojcować powinien każdy mężczyzna – czy jest w rodzinie, czy nie i jakąkolwiek spełnia społeczną rolę… Dlaczego? Bo takie jest jego największe powołanie! I to nie kwestia biologii, a miara męskiej dojrzałości. Dopiero spełnienie tego powołania daje mężczyźnie pełne szczęście! I w konsekwencji uszczęśliwia wszystkich wokół!

Książka „4 funkcje mężczyzny” dedykowana jest mężczyznom, którzy chcą odkryć swoje powołanie życiowe (szukają odpowiedzi na pytanie, jak stać się prawdziwym mężczyzną), jak i tym, którzy się w życiu pogubili, i pragną powrócić na dobre ścieżki. Z książki mogą też z powodzeniem korzystać kobiety. Pomoże im ona po pierwsze wspierać we wzrastaniu swoich mężów, a po drugie wychowywać synów. Oby wspólnie z mężem, którego rola w tym względzie jest zasadnicza.

Autor proponuje prosty i skuteczny plan na ojcostwo, który jest rozwinięciem tez przedstawionych przez św. Jana Pawła II w adhortacji Familiaris consortio. Każda z tytułowych 4 funkcji mężczyzny, została oparta na fundamencie papieskiego nauczania o rodzinie.

Wiedza, która jest tu przedstawiona, oprócz pewnego źródłowego pochodzenia, została zweryfikowana ponadto w wieloletniej pracy w poradni rodzinnej oraz na doświadczeniu wyniesionym z własnego szczęśliwego małżeństwa.

Wraz z książką “4 funkcje mężczyzny” przygotowaliśmy workbook, dzięki któremu wcielisz tytułowe 4 funkcje bezpośrednio w życie z pomocą przygotowanych zadań i ćwiczeń. Nasz przegląd ojcostwa składać się będzie z 4 narzędzi diagnostycznych, badających 4 główne funkcje ojcostwa. Dowiedź się więcej o „Diagnostyce ojcostwa” TUTAJ.

 

JACEK PULIKOWSKI – Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci. Dr inżynier, wykładowca na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Od ponad trzydziestu lat czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin. Wraz z żoną Jadwigą prowadzą kursy przedmałżeńskie. Konferencje głosił w tysiącach miejsc w Polsce i
zagranicą.

Choć jest umysłem ścisłym, to o rodzinie i relacjach najczęściej mówi konferencje. Niestrudzenie głosi (słowem i życiem) ideę odpowiedzialnego, wspaniałego i dającego ogromną satysfakcję ojcostwa. Wędkarz, gawędziarz. Wspólny obiad z panem Jackiem w większym gronie to niezapomniane doświadczenie prawdziwej, pełnej humoru i ciepła biesiady.