Maksymalne maksymy św. Maksymiliana Kolbe 14 sierpnia 2020

To już trzeci klip z serii #NieprzeciętnyŚwięty, którą realizuje Arkadio. Raper podjął się stworzenia utworów, które przekazują jedne z najważniejszych myśli danej postaci. Tym razem obok prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz św. Ignacego Loyoli znalazł się Maksymilian Kolbe.

Na dzień 14 sierpnia przypada 79 rocznica śmierci Maksymiliana Kolbego oraz jego wspomnienie. Z tej właśnie okazji, aby uhonorować myśli i czyny nieprzeciętnego człowieka, Arkadio stworzył utwór, który bazuje na jego maksymach.

Zrealizowałem już wiele utworów, które opisują historię konkretnej postaci. W tym projekcie chciałem się skupić nie na życiorysie, a najważniejszych myślach, które przekazywali nam wspaniali ludzie. Tym razem w projekcie #NieprzecietnyŚwiety na pierwszym planie Maksymilian Kolbe. Jak nawijam „Maksymilian ma maksym miliard”, więc nie było łatwe zdecydować się np. na czym oprzeć refren i co ma wybrzmieć najbardziej. Jednak najważniejszą myślą było dla mnie to, że „Czas krótki, niepewny, świętość daleka, czyń co czynisz” – komentuje Arkadio.

Posłuchaj „Czyń co czynisz”:

Utwór zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Posłuchaj całej serii #NieprzeciętnyŚwięty:

 

Arkadio – raper, freestylowiec, mówca. Jest autorem siedmiu płyt, dwóch audiobooków i dwóch książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Można go zobaczyć w programie “OCALENI” na TVP 1, gdzie swoim rapem przekazuje historie zaproszonych gości. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. W ciągu ostatnich 6 lat występował dla ponad 100 000 osób na ponad 600 wydarzeniach w kraju i poza jego granicami.

Szczęśliwy mąż i tata. Na drodze swojej kariery współpracował z wieloma cenionymi artystami. Byli to m. in. Kasia Moś, Marika, Krzysztof Antkowiak, Stanisław Sojka, Darek Malejonek, Wigor (MOR W.A.), Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Łukasz Golec, Litza i inni.

Najnowsza płyta Arkadio „Gdy nie widzi nikt” sprawdź TUTAJ.