Koniec z tym zaniedbaniem! Startujemy z podcastem. Posłuchaj pierwszego odcinka

3 grudnia 2019

“Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”. Słowa św. Pawła z Listu do Rzymian (Rz 10, 17) towarzyszyły nam w RTCK od dawna. Przypominaliśmy je sobie, pracując nad kolejnymi konferencjami i publikacjami audio. Słowa te ponownie odżyły w ostatnich dniach, w których postanowiliśmy zabrać się za przygotowanie dla Was czegoś zupełnie nowego – naszego podcastu. Tym samym otwiera się […]

“Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”. Słowa św. Pawła z Listu do Rzymian (Rz 10, 17) towarzyszyły nam w RTCK od dawna. Przypominaliśmy je sobie, pracując nad kolejnymi konferencjami i publikacjami audio. Słowa te ponownie odżyły w ostatnich dniach, w których postanowiliśmy zabrać się za przygotowanie dla Was czegoś zupełnie nowego – naszego podcastu. Tym samym otwiera się nowa przestrzeń, do której Was zapraszamy.

Odcinek 1 – o czym jest?

Pierwszy odcinek wprowadzający zawiera: 

 • Powitanie w podcaście RTCK i przedstawienie rozmówców: Kamil Zbozień, Piotr Piwowar, Adam Szymczak. 
 • Fragment wywiadu z ks. Piotrem Pawlukiewiczem (rozmawiała Renia Czerwicka).
 • Nieco więcej o założeniach podcastu i pomyśle na jego format.

Podcast RTCK

Czym jest podcast? 

Podcast to, mówiąc najkrócej i najprościej, internetowa audycja, której można słuchać w dowolnym miejscu i czasie, na żądanie, dzięki przygotowanym do tego celu aplikacjom (ich przykładową listę znajdziesz poniżej pod tym wpisem). 

Podcastów można słuchać również bezpośrednio ze strony internetowej. Jednak słuchanie na smartfonie w dowolnym miejscu i czasie jest najwygodniejszym rozwiązaniem – słuchasz ich kiedy chcesz i gdzie chcesz. 

Podcast to wygodna i funkcjonalna forma dzielenia się wartościową wiedzą, ale również świetny sposób na poznanie się i zbudowanie relacji.

Dlaczego podcast w RTCK? 

O tym mówimy więcej w audycji, ale to, że podcast w RTCK kiedyś powstanie, było nieuniknione. Po pierwsze mamy duże doświadczenie w “branży audio”, więc format audio jest czymś, w czym się specjalizujemy już od 10 lat i dzielenie się materiałami do słuchania jest dla nas zupełnie naturalne. 

Po drugie w naszych archiwach leżą niewykorzystane materiały, które na przestrzeni lat zgromadziliśmy i nigdy nie wykorzystaliśmy. To jest zmarnowane dobro! Zaczynając od dziś – koniec z tym marnowaniem!  

Po trzecie format podcastowy stał się w Polsce na tyle popularny, że otworzyła się przed RTCK i naszymi odbiorcami nowa platforma do wymiany wartości i tworzenia z Wami relacji. Chcemy zachęcić Was do korzystania z tej możliwości, bo wierzymy, że może to być dla Was bardzo przydatne. W końcu – z tego, co się słyszy rodzi się wiara! 

Zapraszamy!

Książka ks. Piotra Pawlukiewicza “Ty jesteś marką”  

 

Aplikacje, w których posłuchasz naszego podcastu (kliknięcie w link przenosi na stronę podcastu RTCK):

Spotify 

iTunes

Google Podcasts

Anchor

Komentarze

 1. Marcin Odpowiedz

  Wiem, że minęło już trochę czasu od opublikowania 1 podcastu jednak chciałbym, aby ten komentarz dodał Wam motywacji do tego co robicie. Mam nadzieję, że opublikujecie więcej wywiadów z niesamowitymi postaciami, które przybliżą nas do Boga. Według mnie Wasz pomysł jest świetny i życzę Wam, abyście nie ustawali. Pozdrawiam, Marcin ;)

 2. Filip Odpowiedz

  Bardzo fajny pomysł, chętnie posłucham (przy bieganiu lub zmywaniu :))
  Czy w jakimś miejscu można pobrać te odcinki jako mp3? (do przerzucenia na odtwarzacz mp3 i odsłuchania offline) Wiadomo, że Spotify i innym podobnym zależy, żeby siedzieć cały czas w ich i tylko ich aplikacji, ale ja pozostaję “niezrzeszony” :) Wiem, że Soundcloud umożliwia opcję pobierania, podobnie Libsyn.
  Fajnie, jakby dało się gdzieś pobrać mp3 :)
  (jak się nie da, to trudno, będę wygrzebywał linki z kodu Google Podcasts)

  1. Piotr Odpowiedz

   Serwus Filip. Z tego co mi wiadomo aplikacje mają możliwość pobrania odcinka. Daj znać czy się udało. Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiamy!!

 3. Monika Odpowiedz

  Bardzo mi się podba pomysł, żeby publikować te różne treści, które utknęły Wam w archiwum… To też taka inspiracja dla mnie, żeby odszukać, zebrać, upublicznić różne stare, ale uniwersalne zapiski, które utknęły na dnie mojej szafy ;)… Będę słuchaczem na pewno! Jedyna uwaga, jaką ośmielam się podzielić już od progu jest taka, żebyście jednak jakiś minimalny scenariusz mieli – tu ufam, że Pan Adam będzie trzymał rękę na pulsie ;)… Co do tego, że będziecie się mylić – super! Cenię autentyczność… Końcówka z modlitwą do Ducha Świętego na trz głosy – bomba!!! Trzymam kciuki i czekam na kolejny odcinek…

  1. Piotr Odpowiedz

   Dziękujemy Moniko za konstruktywny feedback!:) postaramy się przyjąć jakieś ramy scenariuszowe :)) powodzenia w eksploracji szuflady i do usłyszenia!!:)

 4. Agata Odpowiedz

  Super pomysł! Brakuje wartościowych treści do posłuchania. I opcja bez obrazu jest świetna :)

 5. Weronika Odpowiedz

  Świetny pomysł z tym podcastem. Bardzo chciałabym, abyście zaprosili ks. Piotra Pawlukiewicza do rozmowy.
  Najlepsze katolickie wydawnictwo RTCK.

  1. Dorota Odpowiedz

   Tak jest to potrzebne, super podcast, wiara to ryzyko, odwaga j zwycięstwo nad sobą, Wiara rodzi się ze słuchania. Zwyciężajmy nad sobą, dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą 🙂 Powodzenia, niech Pan Bóg błogosławi !

   1. Marceli Odpowiedz

    Super pomysł, bardzo fajna realizacja tego pierwszego podcastu, super od strony technicznej – wejście podkład muzyczny a modlitwa pod koniec bomba.
    Wytrwałości w realizacji i Blogoslawienstwa z Góry, życzę dla tego Projektu.

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x