KAROL OKRASA – SZEF KUCHNI, OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA I AUTOR KSIĄŻEK

 

Karol Okrasa (ur. 20 maja 1978) to utalentowany polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów związanych z kulinariami. Wykształcenie zdobył w Technikum Gastronomiczno-Hotelarskim im. E. Pijanowskiego w Warszawie. Naukę kontynuował na Wydziale Nauki o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, gdzie doskonalił swoje umiejętności kulinarne.

 

Profesjonalną karierę rozpoczął w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie, a potem w Hotelu Bristol, gdzie pracował przez wiele lat, z czego dwa na stanowisku szefa kuchni.

 

Jego przełomem zawodowym była wygrana w trzymiesięcznym castingu Telewizji Polskiej, która zainaugurowała jego autorski cykl kulinarny „Kuchnia z Okrasą”. Program zadebiutował na antenie TVP1 w grudniu 2003 roku. Zdobył ogromną popularność, a sam Karol stał się rozpoznawalnym twarzą polskiej kuchni.

 

Karol Okrasa prowadził również inny program „Smaki czasu z Karolem Okrasą” na antenie TVP2, gdzie w towarzystwie znanych osobistości odkrywał kulinarną przeszłość i fascynacje gości. Kontynuował swoją telewizyjną karierę, prowadząc program „Okrasa łamie przepisy” na antenie TVP1, w którym eksperymentuje z tradycyjnymi przepisami, tworząc nowoczesne i smaczne dania.

 

Jest również założycielem Fundacji Klubu Szefów Kuchni, działającej od 2008 roku, której celem jest propagowanie kultury stołu nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

 

Poza pracą telewizyjną, Karol Okrasa jest cenionym restauratorem. Pełni funkcję szefa kuchni w restauracji „Platter by Karol Okrasa”.

 

Życie prywatne Karola skupia się na rodzinie. Jest mężem Moniki Okrasy i szczęśliwym ojcem córki o imieniu Lena, urodzonej w 2008 roku.

 

Karol Okrasa to osoba, której pasja do kulinarstwa wzbudza uznanie i podziw zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego autentyczność, kreatywność i charyzma sprawiają, że jest ulubieńcem widzów i smakoszy, a jego programy przyciągają ogromne rzesze widzów, gotowych odkrywać tajniki kucharskiego rzemiosła wraz z nim.