ARKADIUSZ „ARKADIO” ZBOZIEŃ – RAPER, MÓWCA MOTYWACYJNY, AUTOR KSIĄŻEK

 

Arkadiusz „Arkadio” Zbozień to ceniony polski raper, freestylowiec i mówca, który przekazuje swoje przesłanie poprzez muzykę i inspirujące spotkania. Urodził się w Nowym Sączu i od najmłodszych lat serce biło mu w rytmie hip-hopu. Jego talent i pasja do rapowania były widoczne od dzieciństwa. Zaczął pisać swoje hip-hopowe teksty już w wieku 12 lat, fascynując się zespołem „Element”.

 

Jego droga życiowa nie była jednak łatwa. Dorastając, Arkadio zetknął się z trudnościami, takimi jak rozwód rodziców i towarzyszące mu emocjonalne cierpienie. W poszukiwaniu akceptacji i tożsamości, zaczął buntować się i zafascynował się niebezpiecznymi zachowaniami. Narkotyki, kradzieże i inne negatywne działania stały się częścią jego życia. Z tej destrukcyjnej drogi pomógł wyciągnąć go jego brat, Kamil – w przyszłości założyciel i prezes MO-REcords i RTCK.

 

Dzięki wsparciu brata i pochylając się nad własnym życiem, Arkadio zrozumiał, że potrzebuje zmiany. Odkrył swoje powołanie do muzyki i dołączył do ruchu hip-hopowego. Jego teksty stały się refleksją nad życiem, pasjami i pragnieniami, które go kształtowały. Przekształcił swoje doświadczenia i bunt w źródło inspiracji, które teraz dzieli z młodzieżą na spotkaniach profilaktycznych w ośrodkach poprawczych, szkołach, domach dziecka i więzieniach.

 

Arkadio jest autorem płyt muzycznych, audiobooków i książek. Jego twórczość jest nie tylko wyrazem muzycznych talentów, ale także świadectwem życiowej mądrości, którą zdobył przez swoje doświadczenia. Jego przekaz jest uniwersalny, a celem jest zachęcanie ludzi do odkrywania swoich talentów i żywienia pasji.

 

Jako mówca i raper, Arkadio wyróżnia się na scenie swoim charyzmatycznym, wciągającym stylem freestyle. W swojej twórczości artysta łączy pasję z wiarą, uznając Boga za fundament swojego życia. Wierzy, że każdy ma szansę stać się narzędziem w rękach Boga i realizować swoje marzenia.

 

Arkadio współpracował z wieloma cenionymi artystami, takimi jak Stanisław Sojka, CeZik, Kamil Bednarek, Darek Malejonek, Wigor (MOR W.A.), Grzegorz Turnau, Natalia Niemen, Łukasz Golec, Litza, Maleo i wielu innymi.

 

Jego ogólnopolska akcja „Rób to co kochasz” stanowi inspirację dla wielu, aby żyć pełnią życia, kierując się swoimi pasjami i talentami. Arkadio swoim przesłaniem dotarł do ponad 100 000 osób na ponad 600 wydarzeniach w kraju i za granicą. Jego spotkania profilaktyczne i muzyka przyczyniają się do pozytywnej zmiany w życiach młodych ludzi.

 

Jako szczęśliwy mąż i ojciec, Arkadio znajduje dodatkową motywację do osiągania zawodowych celów i spełniania marzeń. Jego życiowy przykład i twórczość stanowią inspirację dla wielu, pokazując, że nawet z trudnych doświadczeń można wyciągnąć siłę i przekształcić je w coś pozytywnego. Obecnie Arkadio jest nie tylko utalentowanym raperem, ale także inspirującym mówcą, który zmienia życia młodych ludzi, pomagając im odkryć swoje prawdziwe pasje i życiowe powołanie.