Zlecenie na relacje damsko-męskie [muzyka]

12 października 2016

Dostałem kolejne zlecenie. Na relacje damsko-męskie. Mam ubrać 3 godzinną konferencję dla kobiet w minutową muzykę. Jak to ugryźć? Zacząłem od próby zrozumienia, o co tam chodzi. Dlaczego królowa i niewolnica i jak to się ma do relacji… Swoich wniosków nie zdradzę, ale po początkowych minutach nagrania pierwsze skojarzenia od razu poszły w stronę tańca. Zatańcz ze mną… Budowanie dobrej […]

Dostałem kolejne zlecenie. Na relacje damsko-męskie.
Mam ubrać 3 godzinną konferencję dla kobiet w minutową muzykę. Jak to ugryźć?

Zacząłem od próby zrozumienia, o co tam chodzi. Dlaczego królowa i niewolnica i jak to się ma do relacji… Swoich wniosków nie zdradzę, ale po początkowych minutach nagrania pierwsze skojarzenia od razu poszły w stronę tańca.

Zatańcz ze mną…

Budowanie dobrej relacji trochę przypomina taniec. Wymaga nie tylko emocji, umiejętności wyrażania „bez słów”, ale także jedności między partnerami, nieustannej pracy i dyscypliny. Słuchając nagrania Beaty Kołodziej, wyczułem niesamowitą lekkość, ale jednocześnie pewność i stanowczość przekazu. Zupełnie jak w tańcu – subtelność i delikatność kobiety połączona ze zdecydowanymi krokami całego układu. Od razu pomyślałem o tańcach latynoamerykańskich – burzliwym tangu i gorącej salsie. To był ten kierunek!

Królowa relacji

Tango, jak żaden inny taniec, wymaga niesłychanej jedności, symetrii między partnerami, jest niezwykle zmysłowy. Salsa podobnie, choć są to emocje na innym poziomie. Wyobraziłem sobie scenę, której bohaterami jest dwójka ludzi, w klimatycznym kubańskim pubie… Kobieta powoli zbliża się do mężczyzny, on obserwuje ją z daleka. Po chwili są już razem, blisko siebie. Rozpoczynają taniec. A jednak, to nie mężczyzna prowadzi – KRÓLOWĄ tej relacji staje się kobieta. Przestrzeń tańca jest dla niej miejscem, w którym „mówi”, czego naprawdę pragnie od mężczyzny! Tańczą ze sobą dłuższą chwilę, chcą nacieszyć się sobą… Muzyka milknie… Oni przytuleni odchodzą, zupełnie bez słów. Dużo powiedzieli sobie poprzez wspólny taniec, ale czy to wystarczy?

Tutaj pierwsza wersja nagrania:

Latynoamerykańskie rytmy towarzyszyły mi przez cały czas komponowania muzyki. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jest to najbardziej trafiony klimat do tego nagrania. Okazuje się, że nie bez przyczyny: już po stworzeniu melodii dowiedziałem się, że autorka „Królowej czy niewolnicy” od ponad 10 lat tańczy… tango argentyńskie i flamenco! Przypadek?;)

Tutaj wersja z fragmentami konferencji Beaty Kołodziej:

A Ty, kiedy ostatnio tańczyłaś ze swoim chłopakiem, narzeczonym, mężem?

Michał Ziomek

_______________________________________________________________________
13620312_1822459434651116_8315625183935689503_n
Michał Ziomek “Miczu” – wokalista, kompozytor, z wykształcenia psycholog, człowiek wielu pasji. Laureat I miejsca na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie w 2013 roku oraz Nagrody Głównej i Nagrody Publiczności na gali Fundacji im. Jerzego Masiora za osiągnięcia artystyczne w 2013 roku. Przygotowuje się do wydania płyty, którą napisał i skomponował samodzielnie. Na co dzień pracuje i tworzy w RTCK.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wypowiedz się

Książka "4 wymiary uzdrowienia" Aleksandra Bańki
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x