ZASADA #9. Przebacz.

17 sierpnia 2017

Przebaczenie chrześcijańskie to jedna z najbardziej podstawowych zasad. Kto nie słyszał zdania Pana Jezusa, który powiedział do Piotra, że ma przebaczyć nie tylko siedem, ale aż siedemdziesiąt siedem razy? Każdy to wie. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad spektakularnością tego przebaczenia!? Zwróć uwagę jaki przykład podaje Pan Jezus w Ewangelii z dzisiejszego dnia, aby wytłumaczyć Piotrowi o co chodzi. W […]

Przebaczenie chrześcijańskie to jedna z najbardziej podstawowych zasad.
Kto nie słyszał zdania Pana Jezusa, który powiedział do Piotra, że ma przebaczyć nie tylko siedem, ale aż siedemdziesiąt siedem razy?

Każdy to wie.

Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad spektakularnością tego przebaczenia!?
Zwróć uwagę jaki przykład podaje Pan Jezus w Ewangelii z dzisiejszego dnia, aby wytłumaczyć Piotrowi o co chodzi. W swoim stylu rozpoczyna, że “podobne jest Królestwo Niebieskie do…”

Skup się teraz na chwilę.

“… do króla, który chciał rozliczyć się ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który mu był winien dziesięć tysięcy talentów”.

Dziesięć tysięcy talentów!

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile to jest pieniędzy? Dziesięć tysięcy talentów to ponad 300 ton złota. To w przeliczeniu na złotówki, ponad 40 miliardów złotych!
Chyba przyznasz, że to nie mała kwota. To mniej więcej tyle, ile wynosi majątek Billa Gatesa.

Ale co to oznacza, w kontekście przebaczenia?

Po pierwsze, że nie ma takiego grzechu, przewinienia, zaniedbania, którego Bóg nie byłby w stanie Ci przebaczyć. Zauważ, że wymieniony w Ewangelii król, bez zająknięcia daruje dług swojemu słudze… Bez zająknięcia. 40 miliardów złotych. Nie ma tematu.

To naprawdę spektakularne wydarzenie.
Nie ma takiego grzechu, którego Bóg by Ci nie przebaczył.

Ale po drugie, to po prostu głupio jeżeli chowasz urazę względem kogoś. Naprawdę głupio. To się nie kalkuluje.

W takiej perspektywie, nasz brak przebaczenia wydaje się być naprawdę niepoważny. Tak jak niepoważne jest zachowanie sługi, który tuż po tym jak dostąpił przebaczenia, sam zaczął dusić swojego dłużnika. Znasz zapewne finał tej historii. Wiesz jak bardzo mu się to nie opłacało.

Bądźmy zatem poważni dzisiaj i przebaczmy wszystkie ewentualne przewinienia naszym winowajcom. Jakie by one nie były. Za wzór mamy tego, który jest Mistrzem w tym temacie. Warto Go naśladować.

ZASADA #9. Przebacz.

 

Setnik.

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x