ZASADA #5. Zrób wszystko, cokolwiek ci powie.

3 sierpnia 2017

Dzisiejsza zasada chyba najlepiej jest znana ze słów Maryi, które wypowiedziała w Kanie Galilejskiej do uczniów Jezusa – “zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”. Dokładnie tak samo zaczyna się dzisiaj pierwsze czytanie z Księgi Wyjścia. “Mojżesz wykonał wszystko tak, jak mu to Pan nakazał uczynić. Tak wykonał”. Można by powiedzieć, ok fajna sprawa. Ja też bym wykonał. ALE skąd mam wiedzieć […]

Dzisiejsza zasada chyba najlepiej jest znana ze słów Maryi, które wypowiedziała w Kanie Galilejskiej do uczniów Jezusa – “zróbcie wszystko, cokolwiek Wam powie”.
Dokładnie tak samo zaczyna się dzisiaj pierwsze czytanie z Księgi Wyjścia. “Mojżesz wykonał wszystko tak, jak mu to Pan nakazał uczynić. Tak wykonał”.

Można by powiedzieć, ok fajna sprawa. Ja też bym wykonał.
ALE skąd mam wiedzieć co On do mnie mówi?

Apostołowie mieli prosto, bo przebywali z nim twarzą w twarz, więc łatwo im było usłyszeć co mają zrobić. Podobnie z Mojżeszem, który rozmawiał z Bogiem tak blisko, że aż twarz mu promieniała i musiał ją zakrywać po tych rozmowach.

Ale skąd ja mam wiedzieć, co On do mnie mówi?

Mam wrażenie, jakby dzisiejsze czytania wprost prowadziły nas przez to zagadnienie. W aklamacji czytamy: “Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego”.

Słuchanie jest kluczem.

Aby zrobić wszystko cokolwiek Ci powie Stwórca, musisz go usłyszeć.
Wczoraj mówiliśmy o przebywaniu z nim. Przebywanie to pierwszy krok, ale dobrze wiesz o tym, że przebywając z kimś możesz go zagadać. Słuchanie jest jedną z kluczowych wartości, aby prowadzić skuteczny dialog.

Kiedyś słuchałem wykładu o. Joachima Badeniego OP do studentów i byłem zdumiony jak otwarcie mówił o rzeczach mistycznych, do tych młodych ludzi. A mówił właśnie o słuchaniu. O tym jak Stwórca przychodzi w przeróżnych okolicznościach. Podczas czytania Pisma Świętego, podczas rozmów z ludźmi, przy poruszeniach serca… pod prysznicem… Że On naprawdę żyje i możesz z Nim rozmawiać.

Pomyśl dzisiaj trochę o tym.

Bo jak go usłyszysz, to będziesz móc robić WSZYSTKO cokolwiek Ci powie, a wtedy bardzo dobrze na tym wyjdziesz. Podobnie jak Mojżesz i gospodarz w Kanie Galilejskiej ;)

 

Setnik.

 

 

Komentarze

  1. Hania Odpowiedz

    Doświadczenie naszej rodziny w czasie ostatnich pięciu lat pokazuje że naprawdę warto słuchać tego cokolwiek nam powie PAN. Zdrobilismy dokładnie to co Pan do nas mówił choć wszyscy dookoła się śmiali, pukali w glowe podejrzewając że oszalelismy. A mówił do nas przez wszystko co mozliwe Biblię, książki napotkanych ludzi, telewizje, nawet szyldy czy nagłówki gazet. Ale Pan jest taki niesamowity bo jeśli Mu ufasz i pozwalasz się prowadzić błogosławieńst nie ma końca i dostaje się wszystkiego ponad miarę. ?

    1. Setnik Odpowiedz

      Dziękuję Hania za to zdanie. On naprawde potrafi prowadzić jak nikt inny :)

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x