ZASADA #4. Stale z Nim przebywaj.

2 sierpnia 2017

Zobacz co się dzisiaj dzieje w Księdze Wyjścia. Mojżesz PROMIENIEJE. Ileż to kobiet chciałoby promienieć swoim obliczem przed innymi. Podobnie z mężczyznami, tylko na swój, niepowtarzalny męski sposób. Podobne promienie radości obserwujemy dzisiaj w ewangelii, kiedy to kupiec sprzedaje wszystko co ma i kupuje tę jedyną dla siebie, drogocenną perłę. Już go sobie wyobrażam jak idzie z tą perłą do […]

Zobacz co się dzisiaj dzieje w Księdze Wyjścia. Mojżesz PROMIENIEJE.
Ileż to kobiet chciałoby promienieć swoim obliczem przed innymi. Podobnie z mężczyznami, tylko na swój, niepowtarzalny męski sposób.

Podobne promienie radości obserwujemy dzisiaj w ewangelii, kiedy to kupiec sprzedaje wszystko co ma i kupuje tę jedyną dla siebie, drogocenną perłę. Już go sobie wyobrażam jak idzie z tą perłą do siebie do domu i cieszy się ze szczęścia. Podobnie z tym pewnym człowiekiem, który znalazł skarb na roli i z radością sprzedał wszystko co miał i kupił tę rolę.

Nie znam człowieka, który nie chciałby promienieć ze szczęścia.

Wszystkie te promienie to efekt obcowania ze Stwórcą. Mojżesz promienieje, bo rozmawiał z Bogiem. Człowiek ze skarbem na roli i kupiec od drogocennej perły to porównania Pana Jezusa do rzeczywistości Królestwa Niebieskiego, czyli rzeczywistości Stwórcy. Bo jak z Nim przebywasz to i promieniejesz i doświadczasz królestwa już tutaj na ziemi. Po prostu dobrze Ci się wiedzie i jesteś szczęśliwy.

Ale, aby było to możliwe to musisz z Nim przebywać. Rozmawiać z Nim. Radzić się Jego o wszystko. Być z Nim w relacji. Tak jak z przyjacielem. O wszystkim mu mówić. Być z Nim blisko. Tak prawdziwie. Szczerze. Taki jaki jesteś. Bez udawania. Ale regularnie. Tak jak mąż z żoną, czy ojciec z dziećmi. Ważne abyś był.

Jesteś?

ZASADA #4. Stale z Nim przebywaj.

 

Setnik.

 

 

Komentarze

 1. Bernadka Odpowiedz

  Przebywać z NIM to wielka radość i prawdziwe szczęście :) uczę się tego codziennie aby każdą chwilę mojego życia Jemu oddawać.
  Często powtarzam te słowa:
  Panie daj wszystko co mnie do Ciebie przybliża.
  Zabierz wszystko co mnie od Ciebie oddala.
  Weź mnie na całkowitą własność Twoją :)

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x