ZASADA #2. Kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie.

27 lipca 2017

Dzisiejsze czytania z dnia 27.07.2017 jakby wprost kierują do zasady wypowiedzianej przez Pana Jezusa, w rozmowie z Jego uczniami. Bo kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie. To ZASADA #2, którą publikuje dzisiaj w kontekście zasad, o których w mojej ocenie warto pamiętać i która jest jedną z tych zasad, które mogą zmienić oblicze świata. Bo czy to […]

Dzisiejsze czytania z dnia 27.07.2017 jakby wprost kierują do zasady wypowiedzianej przez Pana Jezusa, w rozmowie z Jego uczniami.


Bo kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie.


To ZASADA #2, którą publikuje dzisiaj w kontekście zasad, o których w mojej ocenie warto pamiętać i która jest jedną z tych zasad, które mogą zmienić oblicze świata.
Bo czy to nie wspaniała perspektywa błogosławieństwa?

A świat tak bardzo potrzebuje błogosławieństwa. Ty go potrzebujesz. Ja. Każdy.

Pan Bóg niezmiernie chce nam błogosławić. Chce abyśmy byli szczęśliwi, błogosławieni. Obiecuje to. Bo kto ma, czyli kto Jego słucha, Jemu ufa, Jemu służy, to nie dość, że ma, to i nadmiar mieć będzie.

Wow :)

To perspektywa, która oznacza, że nawet w chwilach cięższych, kiedy przychodzi czasem czas, że trudno tak po ludzku, uczuciowo, doświadczyć szczęścia, to mamy zapewnienie od Niego, że z Nim długoterminowo zawsze będziemy szczęśliwi. Że on zawsze będzie nam pomagał. Że z Nim ZAWSZE jest progres.

Z NIM zawsze wychodzisz na Plus. Zawsze w finale będzie Ci dodane! Bo On tak mówi. A On jest prawdomówny. I warto Mu zaufać (o zaufaniu traktowała zasada #1.

Co można zatem zrobić z taką zasadą, o której mówi sam Pan Jezus?

Wydaje mi się, że nic innego jak to, co dzieje się w Psalmie Responsoryjnym z tego samego dnia (27.07.2017), który cytuje Pieśń Trzech Młodzieńców z Księgi Daniela.
Ci Panowie, po prostu UWIELBIAJĄ Pana Boga.

Bo jak Go nie uwielbiać przy takiej perspektywie, że jak masz, to będzie jeszcze Ci jeszcze dodane i nadmiar mieć będziesz…?

Wydaje mi się, że to najsensowniejsze co można zrobić :)

Ja osobiście jestem po bardzo intensywnym dniu, ale uwielbiam. We wszystkim. W rzece którą widzę, w Stadionie Narodowym, na który patrzę, w spotkaniach, które odbyłem, w ludziach których spotkałem, w rodzinie z którą przed chwilą rozmawiałem. W trudach i przeciwnościach dnia dzisiejszego. We wszystkim.

Jeżeli miałbyś z tym problem, to ciekawą wskazówką może być właśnie Pieśń Trzech Młodzieńców z Księgi Daniela. Tam chłopaki uwielbiają jak należy :)

Na koniec.

Oczywiście, że ta zasada kończy się przestrogą, że temu, kto nie ma, zabiorą nawet i to co ma, ale mam nadzieję, że akurat Ciebie ten fragment dzisiaj nie dotyczy.

 

A jeżeli dotyczy?
To tym bardziej to przemyśl :)

 

Setnik.

Komentarze

  1. MMM Odpowiedz

    Zawsze dziękujcie, bo taka jest wola Boga względem was

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x