ZASADA #10. Pójdź za Nim.

21 sierpnia 2017

Dzisiaj można by zapytać, ok ale jak ma się stwierdzenie, że dobrze wyjdziesz na współpracy ze Stwórcą, w kontekście bogatego młodzieńca? Przecież przyszedł do Pana Jezusa, z prośbą o dobrą radę, a wyszedł z perspektywą, że jeżeli chce być doskonały, to niech sprzeda wszystko co ma i rozda ubogim, a później niech do Niego przyjdzie i pójdzie za Nim. Aż […]

Dzisiaj można by zapytać, ok ale jak ma się stwierdzenie, że dobrze wyjdziesz na współpracy ze Stwórcą, w kontekście bogatego młodzieńca?

Przecież przyszedł do Pana Jezusa, z prośbą o dobrą radę, a wyszedł z perspektywą, że jeżeli chce być doskonały, to niech sprzeda wszystko co ma i rozda ubogim, a później niech do Niego przyjdzie i pójdzie za Nim.

Aż chciałoby się powiedzieć – co jest grane Panie Jezu?

Przecież to dobry chłopak był. Od młodości wypełniał wszystkie przykazania, zgromadził wiele posiadłości, chciał osiągnąć życie wieczne.
Czy musisz być od razu aż tak radykalny?
Od razu wszystko?

– Hej. Hej. Spokojnie. Odpowiada Pan Jezus.
– Tak przynajmniej sobie to wyobrażam :)

– Przecież ja znam tego chłopaka. To straszny kozak. Potrzebuję takich jak on, żeby pomógł mi wypełniać moją misję. Kto powiedział, że ze mną będzie klepał biedę? Przecież powiedziałem, że “ubogich zawsze będziecie mieć u siebie, mnie nie zawsze macie”. My z apostołami nie klepiemy biedy.
Ten młody chłopak przyszedł zapytać o życie wieczne. Co ma robić, aby je uzyskać, ale generalnie u niego wszystko grało w tym aspekcie. Więc zaproponowałem mu perspektywę jeszcze doskonalszą, już tutaj na ziemi. O doskonałość tutaj poszło. A do niej potrzebna jest wolność, której chciałem go nauczyć. 

Skąd wiesz co zaplanowałem dla niego jakby poszedł za mną? A to był główny komunikat. Pójdź za mną.
Uwierz mi, że zaplanowałem naprawdę mocne rzeczy. Idealne pod pragnienia jego serca. Pod doskonałość, której pragnął.

I co najważniejsze, to była “oferta” skierowana typowo do niego. Bo ja dla każdego mam indywidualne oferty “nie do odrzucenia”. Każdy jest dla mnie wyjątkowy. Dla Ciebie też mam.

Przyjmiesz?


Zasada #10. Pójdź za Nim.

Bez względu na wszystko. Jemu naprawdę można zaufać.

 

Setnik.

Wypowiedz się

KONTAKT

 


Renata Tokarz
Biuro Prasowe RTCK

 

Tel. +48 660 436 895
renata.tokarz@rtck.pl
www.rtck.pl

 

RTCK
ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

 

Piotr Piwowar
podcast@rtck.pl

Książka "Projekt Judyta" o. Adama Szustaka
Z “KARTAMI ROZWOJOWYMI” GRATIS jeszcze przez:
x