Zamknij oczy, tylko tyle [WIDEO]

17 sierpnia 2016

Wychodzisz w góry i zdobywasz upragniony szczyt – dobrze smakuje, prawda? Świadomość osiągnięcia swojego celu tylko potęguję tę słodycz. Ale czy można zdobywać góry… zamykając po prostu oczy? Pewnie, że tak! Razem z ekipą RTCK i Januszem Sikorą-Sikorskim postanowiliśmy, że z okazji Światowych Dni Młodzieży chcemy stworzyć coś wyjątkowego: międzynarodowy singiel spotkań młodych ludzi z całego świata. Dlatego też, tekst […]

Wychodzisz w góry i zdobywasz upragniony szczyt – dobrze smakuje, prawda? Świadomość osiągnięcia swojego celu tylko potęguję tę słodycz. Ale czy można zdobywać góry… zamykając po prostu oczy?

Pewnie, że tak!

Razem z ekipą RTCK i Januszem Sikorą-Sikorskim postanowiliśmy, że z okazji Światowych Dni Młodzieży chcemy stworzyć coś wyjątkowego: międzynarodowy singiel spotkań młodych ludzi z całego świata. Dlatego też, tekst do niego jest napisany po angielsku – w języku „urzędowym” całego świata.
Sam bez wahania zgodziłem się na skomponowanie muzyki do słów. Pierwszą inspiracją stał się tytuł – bardzo radosny i żywiołowy – „Step up to the mountain”. Pomyślałem, że to musi być coś żywiołowego i prostego, aby nas, młodych, rozbujało i trafiło w samo serce. Nie było mi łatwo. Wciąż trafiały się jakieś przeszkody – głównie czasowe. Poza tym zarwane noce, bóle głowy, bezsenność i walka z własnym mózgiem, który w kółko powtarzał: „myśl o singlu!” i skutecznie zabraniał odpocząć. Ale w końcu się udało ;)

Nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniach z papieżem, nie każdy miał możliwość przyjazdu do Krakowa i zasmakowania tej świetnej atmosfery. Ale każdy może zamknąć oczy i poczuć, że Bóg naprawdę nas wspiera, zwłaszcza, jeśli mierzymy wysoko. Zwłaszcza, jeśli chcemy zdobyć szczyt.

Michał Ziomek

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x