WERNISAŻ

Wernisaż wystawy prac Jacka Hajnosa OP “Everyman – Hiob” do książki Adama Szustaka OP “Targ zamknięty” – 24 listopada 2018 r., godz. 19:30 – krużganki kościoła oo. Dominikanów w Krakowie.

Artysta-grafik Jacek Hajnos OP i wydawnictwo RTCK zapraszają na wernisaż wystawy pt.: “Everyman – Hiob” w najbliższą sobotę (24 listopada) do Krakowa. Zaprezentowany zostanie cykl prac Jacka Hajnosa, które przygotował do najnowszej książki Adama Szustaka OP pt.: “Targ Zamknięty”. Obrazy, zainspirowane historią Hioba, jak zawsze w twórczości Jacka – poruszają problemy współczesnego człowieka.

 

To pierwsza nowa wystawa tego utalentowanego artysty, od kiedy wstąpił do zakonu. Wernisaż odbędzie się w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Krakowie (ul. Stolarska 12). Rozpoczęcie o godz. 19:30.

 

Jacek Hajnos – rysownik, malarz, grafik, laureat dziesiątek konkursów w Polsce i zagranicą, autor książki-albumu “Różnica”, tym razem zainspirowany nauczaniem swojego współbrata – o. Adama Szustaka, stworzył cykl, któr zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga.

 

Na wystawie pojawią się dodatkowe grafik, niepublikowane w książce, przygotowane specjalnie na wernisaż.

 

 

Artysta i wydawca książki zdecydowali się wystawić oryginały prac na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Zebrane środki pomogą w zorganizowaniu 19. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Pracę będzie można licytować w internecie.

 

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie “Albertiana” to projekt Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, organizowany z Fundacją im. Brata Alberta. Festiwal jest kilkuetapowym konkursem, w którym udział biorą zarówno grupy teatralne, jak i soliści. Pomysłodawczynią „Albertiany” jest Anna Dymna. Zwycięzcy konkursu prezentują spektakle podczas uroczystej gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W nagrodę otrzymują m.in. „Maski” przyznawane przez każdy z krakowskich teatrów.

W wydarzeniu biorą także udział laureaci II i III miejsc. Autorem słów do hymnu „Albertiany” jest Czesław Miłosz, muzyki – Abel Korzeniowski. Wydarzenie staje się też okazją do uhonorowania Medalami Świętego Brata Alberta osób szczególnie zasłużonych w działalności charytatywnej. Wyróżnienie, od 1997 r., przyznaje Fundacja im. Brata Alberta.

www.mimowszystko.org

Przygotowywałem się do tej konferencji ponad 6 lat i mam poczucie, że to będzie trudna konferencja. I że to będzie najpoważniejsza konferencja, jaką powiem w życiu.

 

Adam Szustak OP 

Motywem przewodni książki “Targ zamknięty” jest zaproszenie do porzucenie handlu z Bogiem, aby zrobić przestrzeń dla tego co najcenniejsze: dla relacji opartej na wolności! Podczas spotkania będzie możliwość nabycia przedpremierowo książki o. Adama “Targ zamknięty”, oraz reprodukcji obrazów Jacka Hajnosa OP w trzech rozmiarach.

 

 

Zgłoś swój udział w wernisażu: