[TYLKO DLA KOBIET] OD DZIŚ, BĄDŹ NAJPIĘKNIEJSZĄ WERSJĄ SIEBIE.

14 sierpnia 2017

WAŻNE, by nie skupiać się na swoich wadach tylko na zaletach, żyć nimi i je eksponować. W swoim wyglądzie masz dużo więcej zalet, niż na co dzień zauważasz. Prawdziwe piękno tkwi w każdej z nas. Drogie Panie, dlaczego nieustannie skrywacie swoje naturalne piękno?  (Za)prezentujcie się światu i to z jak najlepszej strony! Przecież każda z nas ma się czym poszczycić. […]

WAŻNE, by nie skupiać się na swoich wadach tylko na zaletach, żyć nimi i je eksponować. W swoim wyglądzie masz dużo więcej zalet, niż na co dzień zauważasz.

Prawdziwe piękno tkwi w każdej z nas. Drogie Panie, dlaczego nieustannie skrywacie swoje naturalne piękno?  (Za)prezentujcie się światu i to z jak najlepszej strony! Przecież każda z nas ma się czym poszczycić.

Niby banalne, żadne odkrycie, ale jednak nie do końca… Niemal codziennie spotykam się z sabotowaniem własnego piękna…. i zamykaniem do krótkich stwierdzeń:  jestem  brzydka, mam brzydkie nogi i masywne ramiona. To tak popularne zjawisko, że akceptacja swojej sylwetki jest wręcz rzadkością – zastanawiam się,  dlaczego  kobiety tak bardzo przykuwają uwagę do mankamentów jakie mają? Dlaczego nie koncentrują swojej uwagi na atrybutach swojej kobiecości?  Przecież niedoskonałości to rzecz zupełnie naturalna, każdy je ma. Nie tylko my, kobiety. Wiadomo, one nie znikną w mgnieniu oka. Nie będziemy im też przyklaskiwać, ale… sprowadźmy je przynajmniej na drugi plan.

Dlaczego one, te które nas unieszczęśliwiają, zakrywają naszą atrakcyjność i deklasują prawdziwą kobiecość? Powodują, że postrzegamy siebie tylko pod kątem wad , a nie zalet.

Każda kobieta na swój sposób; z takim czy innym typem figury, urody, jest piękna.

Prosta sprawa;  w każdej z nas piękne jest co innego – to nas identyfikuje. Nie jest to tylko jedna rzecz.  Stań przed lustrem i uchwyć wszystkie swoje atuty, każdej części ciała z osobna.

JESTEŚCIE WYJĄTKOWE,  a tak trudno Wam w  to uwierzyć. Niezależnie od typu sylwetki, każda z nas ma swój urok i wdzięk.  W tym tkwi  wyjątkowość, że jesteśmy inne…

Kluczem do sukcesu jest dbanie o siebie, a więc troska o kondycję psychiczną, ale też prezencję.

Jedna ma długie włosy, inna zgrabne nogi, piękną szyję i duże, pełne usta, a jeszcze inna piękne biodra, dłonie i delikatne rysy twarzy; to nas kształtuje, każdą z osobna czyni inną – niepowtarzalną.

A przecież – możecie sprytnie maskować te części ciała, które Wam się nie podobają – zaletami. To nic, że nie lubisz swoich ud – to nie znaczy od razu, że masz brzydkie nogi – to tylko uda. Spójrz na swoje smukłe łydki , zgrabne kostki  i stopy. Zastanów się.

Przez stałe mówienie: jestem brzydka, wyglądasz jeszcze gorzej,  ubierając się w stare,  za duże ciuchy, chcąc się ukryć lub w ogóle zrezygnować z siebie.

A gdyby tak… to nic, że ważę 10 kg za dużo, moje włosy są cienkie, ale… mam śliczny kształt brwi, paznokcia i stosunkowo wąskie ramiona w porównaniu do bioder… eksponuj to!

Może… ukryj ramiona, których nie lubisz, ale pokaż piękną szyję, ozdabiając ją delikatnym łańcuszkiem.

Dobre samopoczucie podyktowane dostrzeżeniem w sobie piękna, doda Ci tylko uroku. Przy wyeksponowanych walorach wady znikną. Nie staniesz się szczupła, nie zmienisz też kształtu nosa, ale każda taka “usterka” zginie w walorach i energii Twojej kobiecości.  Zamartwianie się tym jedynie pogrąży sytuację.

Jesteś piękna, jedyna w swoim rodzaju, a przez to intrygująca i wyjątkowa.  Wbrew temu, co myślisz, Twoje piękno przejawia się w Twoim ciele, tylko dostrzeż je i przez nie postrzegaj siebie.

Taka jest nasza natura… Bóg chce abyśmy były piękne nie tylko od wewnątrz, ale czuły się piękne także od tej zewnętrznej strony. Szczególnie w nas, kobiety, wlał poczucie estetyki… Piękno to nasza natura… Dbajmy o to… Cieszmy się sobą – dbajmy o siebie.

 

OD DZIŚ, BĄDŹ NAJPIĘKNIEJSZĄ WERSJĄ SIEBIE…

A tutaj małe i ładne “co nieco”.

 

Jolanta Freisler.

 

Komentarze

  1. jolanta.freisler Odpowiedz

    Hej Sylwia:) Nie jestem ekspertem kosmetycznym natomiast, są teraz świetnej jakości kosmetyki kryjące. Nawet największe problemy skórne, można pod nimi ukryć. Są w stanie pokryć nawet tatuaż. Polecam wizytę u naprawdę dobrej i profesjonalnej makijażystki, która pokarze Ci tajniki, jak i czym się malować, by wyglądać naturalnie, a jednak pokryć niedoskonałości. Odsyłam Cię również na kanał na YT – StylizacjeTV. Karolina często wspomina o problemach z trądzikiem a spójrz jak ładnie pokrywa wszystko makijażem. Pomocne też będą filmiki w których pokazuje jak zrobić makijaż od podstaw.

    Pozdrawiam ciepło…

  2. Sylwia Odpowiedz

    Proszę o poradę. Próbuje w tym wpisie znaleźć pomoc ale nie do końca widzę/rozumiem to jak to przełożyć na swoją sytuację. To, że mamy niedoskonałości i jest to naturalne – ok. Tylko jak zakryć coś czego zakryć się nie da – trądzik na twarzy w wieku dojrzałym? Jak tutaj sobie poradzić? PS. Lekarze rozkładają ręce.
    Będę wdzięczna za odpowiedź!

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x