Sex, władza i pieniądze w Piśmie Św. (NTF) 3/6

13 stycznia 2017

Wyniki jakie pokazuje google po wpisaniu frazy “sex, władza i pieniądze” są dobrym zobrazowaniem tego, co przez lata zostało zrobione z tymi pięknymi wartościami. Bo sex, władza i pieniądze są piękne. Pan Bóg już w pierwszych zdaniach Pisma Świętego przedstawił nam je jako drogowskaz do postępowania (Rdz 1). “Dlaczego zatem – jak zapytał niedawno ks. Wojciech Węgrzyniak – niektórzy uważają, […]

Wyniki jakie pokazuje google po wpisaniu frazy “sex, władza i pieniądze” są dobrym zobrazowaniem tego, co przez lata zostało zrobione z tymi pięknymi wartościami.

Bo sex, władza i pieniądze są piękne. Pan Bóg już w pierwszych zdaniach Pisma Świętego przedstawił nam je jako drogowskaz do postępowania (Rdz 1).

“Dlaczego zatem – jak zapytał niedawno ks. Wojciech Węgrzyniak – niektórzy uważają, że sex jest czymś gorszym niż np. pójście na gorzkie żale?”
Dlaczego podejrzliwie patrzymy na kogoś, kto wykazuje aspirację, aby panować?
Skąd biorą się slogany, że “pierwszy milion trzeba ukraść”, czy “tatuś biedny, ale uczciwy”?

Posłuchaj trzeciego rozdziału “Sex, władza i pieniądze w Piśmie Świętym” z publikacji ks. Wojciecha Węgrzyniaka “Bogaty Katolik”:


Tym samym kończymy cykl trzech wpisów z rozdziałami z “Bogatego Katolika” (zobacz I i II wpis).
Jeżeli temat Cię zainteresował, koniecznie kup sobie całość tutaj.
Posłuchaj, przemyśl, zastosuj, później podaruj bliskim. A jeśli Twoja sytuacja finansowa jest na tyle trudna, że uniemożliwi Ci zakup to koniecznie napisz do nas. Udostępnimy Ci to nagranie za darmo. Napisz na adres spolecznosc@rtck.pl i w kilku zdaniach podaj uzasadnienie i opis swojej sytuacji Nie chcemy, aby problemy finansowe były przeszkodą w wysłuchaniu całości.

Kamil Zbozień

728x90

PS. Dlaczego grafika okładkowa do wpisu “sex, władza i pieniądze” to wnętrze domu?
A co niby miałem wybrać?;)
A tak na poważnie, to dobry dom kojarzy mi się z dobrymi relacjami. A dobre relacje są fundamentem dobrego sexu :) Na taki dom z ładnym ogrodem trzeba także mieć pieniądze, można więc uznać to za obraz błogosławieństwa finansowego. No i w prawdziwym domu opartym na dobrych relacjach, władza jest czymś naturalnym. Jest tata, który rządzi, mama która rządzi i dzieci które rządzą :) Każdy na swój własny unikalny sposób. Do każdego bowiem Pan Bóg skierował słowa “Idźcie i czyńcie sobie ziemię poddaną. Panujcie…”. (Rdz 1)

Jeśli interesują Cię powyższe tematy, możesz zapisać się na nasz finansowy newsletter:


Wypowiedz się