Jak to jest, że jedni robią codziennie to, co kochają a inni nie potrafią nawet odpowiedzieć na pytanie „w czym jesteś najlepszy” albo „co jest Twoją mocną stroną?”.

 

Instytut Gallupa, który jest największym ośrodkiem badania opinii na świecie przeprowadził badania w kilkudziesięciu krajach i zadał około 2 milionom pracownikom pytania. Jedno z nich brzmiało:


Czy każdego dnia w pracy mam możliwość robienia tego co potrafię robić najlepiej?

 

Okazało się, że osoby, które na to pytanie odpowiadały ZDECYDOWANIE TAK wykazywały się zarówno świadomością swoich silnych stron jak i najwyższą efektywnością pracy, bez względu na to, jaką pracę wykonywały. Te osoby dobrze wiedziały co robią najlepiej i jednocześnie były bardziej efektywne i skuteczne. Dzięki temu żyły z pasją i rozwijały się.

 

Czy masz podobnie? Jeżeli tak- gratulujemy i zachęcemy do skorzystania z naszej propozycji, kóra jeszcze bardziej wzmocni Twoją samoświadomość! Jeżeli jednak czujesz, że możesz lepiej wykorzystać swój potencjał, to może zainteresuje Cię propozycja naszego szkolenia on-line.

Czym są talenty i w jaki sposób ich znajomość może mi pomóc?

 

Talent to naturalny obszar doskonałości. To powtarzający się i typowy dla Ciebie sposób w jaki myślisz, zachowujesz się i działasz efektywnie i pożytecznie. Talentu nie należy traktować jako rzadkiej cechy przypisanej do wielkich osób ze świata sportu czy sztuki. Talenty osobiste to cechy które posiada każdy!

 

Instytut Gallupa wyróżnił 34 rożne talenty i podzielił je w obszarach myślenia, działania i relacji. Każdy człowiek ma „inny zestaw” talentów, które u każdego są obecne w różnych proporcjach. Na całym świecie nie ma dwóch identycznych osób! Co ciekawe talenty są przyrodzone, niezmienne w czasie, pożyteczne i rozłożone dość równomiernie w populacji. To wzorce zachowań w myśleniu, działaniu i relacjach.

 

Przykładowe talenty to np. czar, aktywator, komunikatywność czy ukierunkowanie. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z talentów. Jest to talent „Organizator” z grupy dzałania (poniższa grafika to screenshot z raportu Talent Reflect firmy Westhill Consulting, która dostarcza to narzędzie).

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że zdiagnozowanie Twoich talentów może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twoją wiedzę o samym sobie, lepsze poznanie siebie- a co za tym idzie, lepsze rezultaty w pracy i życiu osobisty.

Dlatego pierwszym krokiem po zakupie szkolenia jest wykonanie testu Talent Reflect. Jest on przełomowy w budowaniu Twojej świadomości. Dzięki niemu dowiesz się jakie masz talenty (czyli Twój potencjał osobisty) oraz które z nich są Twoimi silnymi stronami (czyli talentami, którzy inni widzą w Twoi działaniu).

Czym jest badanie Talent Reflect w skrócie obrazuje poniższa grafika:

Po zakupie szkolenia dostaniesz indywidualny kod do przeprowadzenia badania Talent Reflect oraz 4 maile z kolejnymi lekcjami video. Talent Reflect to test on-line, który pozwoli Ci odkryć i nazwać Twoje 5-7 głównych silnych stron. Test najpierw sprawdzi, jak sam siebie postrzegasz (część MOJE TALENTY). Następnie zdiagnozuje, czy inne osoby, które Cię znają, także widzą u Ciebie w Twoim działaniu te same cechy – silne strony. W biznesie to narzędzie nazywa się informacją zwrotną 360 stopni.

 

Dzięki temu poznasz talenty o któych istnieniu możesz nawet nie wiedzieć!

 

UWAGA! Możesz też kupić sam test Talent Reflect. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz 4 lekcji ze szkoleniem a interesuje Cię samo badanie to możesz je kupić za 149 zł na stronie www.talentreflect.com U nas za cenę 197 lub 297 zł (jeżeli zamówisz wersję premium z indywidualną konsultacją) dostaniesz badanie Talent Reflect i 4 lekcje on-line.

 

Kliknij tutaj i zobacz jak wygląda przykładowy raport Talent Reflect przygotowany przez firmę Westhill Consulting

O czym są poszczególne części szkolenia on-line?

 

1. Lekcja pierwsza (badanie Talent Reflect):

 

• dlaczego warto poznać swoje talenty?
• swoje naturalne predyspozycje postrzegania i działania w świecie
• jak Ty widzisz siebie, a jak Ciebie widzą inni?
• jakie szanse i zagrożenia są związane z Twoimi talentami?

 

2. Lekcja druga:

 

• jak czytać raport z badania Talent Reflect?
• czym są talenty?
• dlaczego warto rozwijać swoje talenty?
• jak dotychczas wykorzystuję swoje talenty?
• w jaki sposób bardziej świadomie współdziałać ze swoimi talentami?

 

3. Lekcja trzecia:

 

• dlaczego warto spędzać więcej czasu w obszarze swoich talentów?
• jak zwiększyć swoją efektywność osobistą?
• czy moje talenty predestynują mnie do jakiejś konkretnej profesji?
• w jaki sposób działać bardziej zgodnie z moimi talentami?
• jak w swojej pracy wykorzystać swoje talenty?

 

4. Lekcja czwarta (podsumowanie):

 

• czym jest mocna strona?
• jak ze swoich talentów zrobić mocne strony?
• co mogę zrobić dalej z moimi talentami po szkoleniu?

Dla kogo jest to szkolenie:

 

  • dla tych, którzy chcą bardziej poznać siebie
  • dla tych, którzy chcą działać bardziej efektywnie
  • dla tych, którzy chcą nauczyć się wykorzystywać swoje naturalne predyspozycje
  • dla tych, którzy czują, że to „jak” działają jest często działaniem wbrew sobie
  • dla tych, którzy wierzą, że nawet małe zmiany w naszym życiu mogą przynosić wielkie rezultaty
W trakcie szkolenia będziemy pracować nad:

 

  • poznaniem swoich naturalnych predyspozycji postrzegania i działania w świecie
  • odkrywaniem potencjału ukrytego w naszych talentach
  • pozytywnego sposobu współdziałania ze swoimi talentami i samym sobą
  • zwiększeniem efektywności naszego działania poprzez wykorzystanie naszych silnych stron
  • budowaniem naszego sposobu działania opartego na naturalnych predyspozycjach
Szkolenie „Rób To Co Kochasz: Odkryj swoje talenty” to:

 

Test oparty na badaniu Talent Reflect, pomoże Ci odkryć Twoje naturalne talenty. Odkryjesz naturalne predyspozycje oraz dowiesz się, które z nich są już widoczne dla Twojego środowiska, a które pozostają ukryte nawet dla Ciebie samego.

 

Nauka jak pozytywnie wykorzystać talenty. Jak z nimi współpracować i jaki sposób działania jest najbardziej zgodny z naszymi naturalnymi predyspozycjami.

 

Budowanie Twoich silnych stron i zwiększenia efektywności osobistej. Pracując nad jednym z obszarów życia dostaniesz praktyczne i konkretne rozwiązania zgodne z Twoją naturą.

Dzięki poznanym narzędziom będziesz mógł, po skończonym szkoleniu, nadal pracować nad kolejnymi aspektami naszego życia.

2 wersje szkolenia:

Standard

197,-

W cenie:
Badanie Talent Reflect
4 lekcje Video

Premium

297,-

W cenie:
Badanie Talent Reflect
4 lekcje Video
Indywidualna Konsultacja Skype
Kupon na darmowy audiobook mp3
Jak będzie przebiegać szkolenie i jak długo trwa jego ukończenie?

 

Na przeprowadzenie szkolenia potrzeba około kilku godzin. Każda lekcja video trwa ok 10-20 minut a w przypadku dwóch lekcji potrzeba dodatkowo około pół godziny na przeprowadzenie ćwiczeń. Lekcje przychodzą na wskazany adres email w pewnych odstępach czasowych, jako kolejka autorespondera. Pierwsza lekcja wysyłana jest od razu po dokonaniu płatności za szkolenie, druga po 3 dniach (potrzeba ok 20 minut na zrobienie testu Talent Reflect. Bierzemy jednak pod uwagę, że zaproszone przez Ciebie osoby mogą potrzebować go trochę więcej). Lekcja trzecia i czwarta wysyłane są w odstępach jednodniowych. Zatem cały program rozłożony jest na 5 dni, ale w niektórych przypadkach może potrwać dłużej.

 

Na czym polega indywidualna konsultacja i dlaczego warto z niej skorzystać?

 

Indywidualna konsultacja przeprowadzana jest po zakończeniu szkolenia i dotyczy omówienia wyników badania Talent Reflect oraz ewentualnie innych wniosków płynących ze szkolenia. Domyślnym celem konsultacji jest to, aby osoba która z niej skorzysta mogła na co dzień spędzać więcej czasu w obszarze swoich talentów po to, aby stawały się mocnymi stronami. Cel konsultacji może jednak ulec zmianie jeżeli tego będzie sobie życzył Klient.

Kto jest autorem szkolenia?

 

Nikodem Zegzda – trener, mówca, konsultant Talent Reflect. Przeprowadził kilkaset warsztatów, szkoleń i seminariów, w których uczestniczyły tysiące osób. W RTCK odpowiedzialny za tworzenie produktów szkoleniowych.

 

Ireneusz Trojan – konsultant Talent Reflect. Studiował filozofię na Akademii Ignatianum- specjalizacja etyka i coaching. Szkoli wolontariuszy i liderów NGO. Odpowiedzialny za proces HR (Zarządzanie wiedzą i talentami) w firmie RTCK. Prowadzi z żoną poradnię rodzinną.

Opinie o szkoleniu
 

Szkolenia Rób to co Kochasz: Pasje i Talenty w bardzo prosty, przejrzysty i trafny sposób pomogło mi usystematyzować wiedzę na temat moich talentów i mocnych stron. Zaskakujące było, że cecha, którą wcześniej postrzegałam wręcz jako jedną z moich wad, okazała się być moim talentem.”

– Paulina K.

 

„Dzięki udziałowi w szkoleniu wiem jakie są moje talenty,  potrafię  je nazwać i opisać, mam wskazówki jak je rozwijać, zdaję sobie sprawę z zagrożeń i wiem czego unikać. Zaskczyła mnie wiadomość o talentach, które dostrzegają we mnie inni, a o których ja nie miałam pojęcia. Śpię spokojnie, bo wiem, z jakim „zestawem”  przyszłam na świat i jestem pewna, że dobrze go wykorzystuję. Innymi słowy RTCK. Kolejne zadanie rozwiązane :)”

– Małgorzta K.