Przyszłość niesie Ci wielkie niespodzianki. Tylko wytrwaj do końca!

23 stycznia 2019

W ostatnim roku pisałem w różnych formach, co najmniej 4 razy, o temacie wytrwałości. Przytaczałem m.in jeden z moich ulubionych fragmentów z ewangelii wg Św. Jana, gdzie Pan Jezus aż 11 razy mówił o trwaniu. Wytrwał, trwaj, wytrwaj… Pytanie po co? Nie dla samej wytrwałości przecież. Nikt nie lubi się katować, zmagać… Wytrwałość nie jest dla wytrwałości. I okazuje się, że […]

W ostatnim roku pisałem w różnych formach, co najmniej 4 razy, o temacie wytrwałości. Przytaczałem m.in jeden z moich ulubionych fragmentów z ewangelii wg Św. Jana, gdzie Pan Jezus aż 11 razy mówił o trwaniu. Wytrwał, trwaj, wytrwaj…

Pytanie po co?

Nie dla samej wytrwałości przecież. Nikt nie lubi się katować, zmagać…
Wytrwałość nie jest dla wytrwałości.
I okazuje się, że nie jest to oczywistością.

Dlaczego zatem wytrwałość?
Bo kiedy wytrwasz do końca, spełnisz pragnienie, które jest drzewem życia.
Bo kto wytrwa ten przyniesie owoc obfity.
Kto wytrwa tego radość będzie wielka.

O pragnienie tutaj chodzi, o owoc obfity, o radość. To daje nam prawdziwą motywację.
Wytrwałość jest niezbędna do realizacji naszych pragnień. Jest kluczowa zarówno w modlitwie jak i w naszym życiu codziennym.

Problem jest jednak taki w mojej ocenie, że nie da się nikogo zmusić do tego żeby był wytrwały… można jedynie zainspirować, zapalić.

Dzisiaj jest moje podejście numer 5.

Piąty raz piszę w tym temacie. Piąty raz zapraszam Cię do startu, z chęcią zabrania w wyjątkową podróż. Podróż prawdziwych pragnień Twojego serca.

Przewodnikiem będzie Marcin Zieliński. Młody chłopak, który w mojej ocenie jest w samym sercu swojego powołania. Dzisiaj w sposób szczególny również w samym sercu wytrwałości.
Pamiętam, że jak słuchałem jego konferencji, na podstawie której powstała książka “Wytrwaj do końca”, to przez pierwsze 45 minut nie mogłem spokojnie usiedzień na krześle, tak byłem zainspirowany.

Widziałem się z nim wczoraj i po raz kolejny podkreślam, że to “Izraelita, w którym nie ma podstępu”.

Dzisiaj startujemy z “Wytrwaj do końca”. Książka jest zwiastunem Bożej obietnicy dla Ciebie na przyszłość, która, jeśli ją przyjmiesz i zastosujesz w swoim życiu, wyniesie Cię bardzo mocno do góry, ponad przeciętność.

Przyszłość niesie Ci wspaniałe niespodzianki. Tylko wytrwaj do końca.
Tego Wam i sobie dzisiaj życzę.

Kamil SETNIK Zbozień.

Komentarze

 1. Dorota Odpowiedz

  Brawo Ty:-) kontynuuj Swoje wpisy, Niech Pan Ci błogosławi :-) pozdrawiam serdecznie <

 2. joanna Odpowiedz

  Dziękuję za maila. Świetny pomysł z kontynuacją tematu na blogu. Panie Kamilu bardzo lubię czytać Wasz newsletter :))). Chętnie wysłucham “Wytrwaj do końca” (właśnie kupiłam audiobooka), wytrwałość w pracy i budowaniu biznesu ogromnie się przyda :). Pozdrawiam Dżo.

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Dzięki za odpowiedź.
   Będę zatem tak praktykował przez jakiś czas i zobaczymy jakie będą tego owoce!
   A “Wytrwaj do końca” jest naprawdę inspirujące. Mój przyjaciel podczas konferencji wysłał do mnie smsa “I jak tu teraz żyć ;)”. W takim sensie, że już człowiek nie może mieć wymówek po takim świadectwie Marcina :)

 3. Sylwia Odpowiedz

  Mnie się podoba ten pomysł, info w mailu i dłuższy tekst w blogu :) Jestem za! U mnie podobnie, rozkmina co dalej Boże, co robić już nie mogę tak dalej …włączam fb a tam RTCK : “Przyszłość niesie ci wielkie niespodzianki. Tylko wytrwaj do końca!” Amen.

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Amen!

  2. Magda Odpowiedz

   Sylwia pomyślałam dokładnie to samo :)
   Pozdrawiam

 4. Robert Odpowiedz

  Brzmi ciekawie… na zeszły wyjazd wakacyjny sobie z rodziną wzięliśmy audiobooka o przebaczaniu, to może na następne będzie kolejny… :)
  A w ogóle to czemu ‘SETNIK’…?

  (w pierwszej chwili zrobiła mi się literówka, i niechcący bym napisał: A czemu ‘SERNIK’ :P)

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Sernik też lubię ;)
   A na pytanie dlaczego SETNIK, kiedyś odpowiedziałem tak:

   1. Bo setnik to dla mnie jedna z najbardziej poruszających postaci w Ewangelii. Uwielbiam tego gościa. O setniku Pan Jezus powiedział, że w całym Izraelu nie znalazł nikogo, kto miałby większą wiarę. To dla mnie ogromna inspiracja.

   2. Bo setnik, pomimo tego, że był przywódcą to znał “swoje miejsce w szeregu” i wiedział, że sam podlega władzy. John Eldredge pisał o nim, że to gość, który pojął czym jest prawdziwa władza. Że władza to służba.

   3. Setnik, to również NIKT w pozytywnym tego słowa rozumieniu. “Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona moja dusza” – to jego słowa, które są wypowiadane na każdej Mszy Świętej.

   4. Bo ja też, choć wiele udało mi się już w życiu osiągnąć, najbardziej lubię mówić o sobie, że jestem NIKIM. I że to najbardziej pozytywna wiadomość jaką mam sobie samemu i światu do przekazania. Bo jak to mówił Św. Paweł: “to już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus” – to dla mnie nieskończona inspiracja.

   5. Bo taka perspektywa daje w mojej ocenie najwięcej odpowiedzi na codzienne dylematy współczesnego świata, człowieka i przywódcy. To SETki odpowiedzi, za 100 punktów.

   :)

 5. Izabela Odpowiedz

  👍

 6. Luke ISkylwalker Odpowiedz

  Zapowiada się ciekawa lektura, będzie audio? :)

  1. Adam Odpowiedz

   zapewne chodzi Ci o audiobooka, ale przecież jest audio.. to ta konferencja, na podstawie której powstała książka :)

  2. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Hej, jest tak jak pisze Adam :)
   Audiokonferencja już jest. Na jej podstawie powstała książka.
   Audiokonferencja dostępna tutaj: https://www.rtck.pl/sklep/wydawnictwo/wytrwaj-do-konca/

 7. Kryst Odpowiedz

  Dziekuje, za maila….wyslales go w momencie kiedy juz nie mam sily trwac…kiedy wydaje mi sie to niemozliwe ludzkimi silami…Niech Cie Bog blogoslawi.

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Hej, też tak czasem mam.
   Wtedy z pomocą przychodzi mi koncepcja o. Tomka Nowaka. On jak ma takie chwile, to mówi, że nie może się doczekać jak skończy się dzień i pójdzie spać. Czasami wytrwanie do końca dnia jest wyzwaniem. Wtedy przychodzi upragniony sen, człowiek wstaje rano i walczy dalej. Do skutku. Aż przyjdzie upragniony finał.
   Powodzenia.

 8. Beata Odpowiedz

  Dzięki powtarzaniu sobie “wytrwaj do końca” i życiu w łasce Bożej dziś żyję w szczęśliwym małżeństwie i rodzinie. Każdemu polecam “wytrwaj do końca” i obyś zawsze miał, miała wokół siebie tych, którzy Cię w tej drodze wspierają.
  Serdecznie pozdrawiam Kamil.

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Chwała Bogu!

 9. Bogumiła Odpowiedz

  Panie Kamilu,
  Akurat w trakcie sesji wysłał Pan tego maila i również czuję się zainspirowana :-D!!! Dziękuję

  1. Kamil SETNIK Zbozień Odpowiedz

   Powodzenia! :)

Wypowiedz się

KONTAKT

 


Renata Tokarz
Biuro Prasowe RTCK

 

Tel. +48 660 436 895
renata.tokarz@rtck.pl
www.rtck.pl

 

RTCK
ul. Zielona 27
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

 

Piotr Piwowar
podcast@rtck.pl

Książka "Rodzina. Najważniejsza firma na świecie" Jacka Pulikowskiego
Z “KARTAMI ROZWOJOWYMI” GRATIS jeszcze przez:
x