Pan blisko jest. Muzyczny Adwent #1 [wideo]

28 listopada 2016

Czasami zamiast wielu słów wystarczy posłuchać kilku dźwięków… Zwłaszcza, kiedy czeka się na Kogoś bardzo, bardzo bliskiego, albo tęskni się za bliskością z Kimś. Już niedługo… bo Pan blisko jest. Zapraszamy na “Muzyczny Adwent” z RTCK, w którym przez 4 kolejne niedziele Adwentu utwory muzyczne będą Ci towarzyszyć w przeżywaniu tego wyjątkowego czasu. Autorskie kompozycje Michała Ziomka i Katarzyny Zbozień […]

Czasami zamiast wielu słów wystarczy posłuchać kilku dźwięków… Zwłaszcza, kiedy czeka się na Kogoś bardzo, bardzo bliskiego, albo tęskni się za bliskością z Kimś. Już niedługo… bo Pan blisko jest.

Zapraszamy na “Muzyczny Adwent” z RTCK, w którym przez 4 kolejne niedziele Adwentu utwory muzyczne będą Ci towarzyszyć w przeżywaniu tego wyjątkowego czasu.

Autorskie kompozycje Michała Ziomka i Katarzyny Zbozień oraz ich aranżacje znanych utworów poruszają temat obecności Boga w naszej codzienności, spotkania z Nim i doświadczania Jego bliskości.
To cztery wyjątkowe piosenki, które mogą być inspiracją, aby czas Adwentu przeżyć świadomie i być gotowym na dobrze nam znane Święta Bożego Narodzenia, które – jeśli dobrze się przygotujesz – możesz przeżyć jak nigdy wcześniej.

W pierwszym klipie do piosenki „Pan blisko jest” panuje klimat pełnego nadziei oczekiwania, przemyśleń, tęsknoty, ale nie smutku. To pieśń radości, przepełniona wiarą, że Pan jest blisko, w naszej codzienności… Jeśli tylko zechcemy to zauważyć.

Od wykonawców:

Chcielibyśmy, aby każdy kto posłucha tej piosenki wyczytał z niej przesłanie pełne radości, a zarazem pozwolił sobie na poczucie bezpieczeństwa wypływającego z faktu, że nigdy nie zostaniemy bez Niego i nie ma rzeczy nie do uniesienia – bo nasza moc jest w Nim.

Tekst piosenki:

Pan blisko jest oczekuj Go
Pan blisko jest w Nim serca moc.

1.Szczęśliwy ten kto nadzieje pokłada w Panu
Pan pochylił się nade mną i umocnił moje kroki.

2.Naucz mnie dróg Twoich Panie
Prowadź mnie ścieżkami swymi.
Naucz mnie dróg Twoich Panie.

Posłuchaj wyjątkowej aranżacji utworu “Pan blisko jest”

katarzynazbozien
Katarzyna Zbozień
– wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka muzyki w RTCK. Oprócz pracy w RTCK, śpiewa jako solistka w Sądeckim Chórze Gospel i zespole Lovely Day. Swój solowy talent rozwijała w Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu.

 

michal_ziomekMichał „Miczu” Ziomek – muzyczny samouk, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, z wykształcenia psycholog, laureat wielu festiwali muzycznych, w tym m.in. zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2013 r. w Krakowie. Na co dzień współpracuje z RTCK jako kompozytor muzyki do audiobooków oraz materiałów promocyjnych.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wypowiedz się