Narodowa Terapia Finansowa (NTF) 1/6

9 stycznia 2017

Będąc na Chrześcijańskim Forum Przedsiębiorczości, organizowanym w grudniu 2016 roku przez „Wiarę w Biznesie”, usłyszałem apel prezesa jednej z największych firm w Polsce o potrzebę narodowej terapii w zakresie myślenia o pieniądzach, przedsiębiorczości osobistej i rozwoju Polaków. Skąd taki pomysł? Mając na uwadze statystyki, które mówią o tym, że UWAGA: 2 400 000 Polaków → czyli grubo ponad dwa miliony […]

Będąc na Chrześcijańskim Forum Przedsiębiorczości, organizowanym w grudniu 2016 roku przez „Wiarę w Biznesie”, usłyszałem apel prezesa jednej z największych firm w Polsce o potrzebę narodowej terapii w zakresie myślenia o pieniądzach, przedsiębiorczości osobistej i rozwoju Polaków. Skąd taki pomysł?

Mając na uwadze statystyki, które mówią o tym, że UWAGA: 2 400 000 Polaków → czyli grubo ponad dwa miliony Polaków ma problem ze spłatą swoich zobowiązań na czas, w rezultacie tego najczęściej żyją „od pierwszego, do pierwszego” – taki apel dociera z jeszcze większą mocą.

Siedząc na sali i słuchając tych słów, ciarki przeszły mi po plecach. Aż chciało mi się wyskoczyć z krzesła i wykrzyczeć:

Hej! Mamy receptę na te problemy! Mamy publikację, która całkowicie zmienia świadomość w zakresie rozwoju osoby i pomnażania pieniędzy. Mamy coś, co zmienia myślenie, uwalnia od błędnych przekonań, inspiruje! Mamy “BOGATEGO KATOLIKA”!

Oczywiście nie wstałem z krzesła żeby publicznie nie robić z siebie pajaca, no ale może jednak czasami warto by było się tak poświęcić w słusznej sprawie :)

Publikacja „Bogaty Katolik” ks. Wojciecha Węgrzyniaka jest naprawdę przełomowa.
Jeden z pierwszych odbiorców nagrania przekazał mi informację zwrotną: „Słuchałem z żoną tej konferencji. Człowieku, nie słyszałem lepszej! Przeszyła mnie! Brak słów. Czuję się jakby wprowadziła mnie ona poziom wyżej. Nie można tego DARU zmarnować!”

728x90

 

To faktycznie prawdziwy DAR. Dar od człowieka, który od lat, jako biblista studiuje Pismo Św. i tłumaczy je nam wszystkim, którzy prawdopodobnie zbyt długo wierzyliśmy, że nie wolno mieszać Boga do pieniędzy.
Znamy zdanie z Biblii:

Nie możecie służyć Bogu i mamonie (Łk 16,13).

Fragment ten najczęściej interpretowany jest jako potwierdzenie, że pieniądz jest zły, że jest w opozycji do Boga. Tymczasem, jeżeli wybierasz Boga, to mamona powinna być całkowicie pod Twoją władzą i panowaniem. Nie jako opozycja dla dobra, a jako środek służący pomnażaniu dobra. Nie ma innego wyjścia.

Chciałbym Ci dzisiaj zaprezentować pierwszy rozdział tej publikacji pod tytułem: “Dlaczego warto rozmawiać o pieniądzach”.

Koniecznie daj znać w komentarzu co o nim myślisz.
Osobiście uważam, że potrzebna nam jest narodowa terapia w zakresie sposobu postępowania z pieniędzmi.
A Ty?

Kamil Zbozień

W środę (11.01) i piątek (13.01) opublikujemy kolejne dwa rozdziały nagrania pt.: “Dlaczego pieniądz jest dobry” i “Sex, władza i pieniądze w Piśmie Świętym”.

Bądź na bieżąco z naszym blogiem lub obserwuj nasz  profil na fb, aby nie przegapić tych treści.

Możesz również zapisać się na nasz finansowy newsletter:


bogatykatolik_3d-sklepPełne nagranie ks. Wojciecha Węgrzyniaka “Bogaty Katolik. Dlaczego Bóg chce abyś pomnażał pieniądze?” dostępne tutaj

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wypowiedz się