Można mnie zabić, ale nie można mi zamknąć ust [wideo]

23 listopada 2016

Słowami „Można mnie zabić, ale nie można mi zamknąć ust” z pewnością utwierdza swój wizerunek surowego i bezwzględnego kapłana. Ale tylko u tych, którzy nie poznali go osobiście. Jaki naprawdę jest ks. Marek Dziewiecki? Jego kalendarz wypełniony jest na 2 lata do przodu. Napisał dziesiątki książek i artykułów. Jest doktorem psychologii i czynnym terapeutą uzależnień. Ma ogromne doświadczenie w pracy […]

Słowami „Można mnie zabić, ale nie można mi zamknąć ust” z pewnością utwierdza swój wizerunek surowego i bezwzględnego kapłana. Ale tylko u tych, którzy nie poznali go osobiście. Jaki naprawdę jest ks. Marek Dziewiecki?

Jego kalendarz wypełniony jest na 2 lata do przodu. Napisał dziesiątki książek i artykułów. Jest doktorem psychologii i czynnym terapeutą uzależnień. Ma ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi zniewolonymi nałogami. Ponad wszystko kocha człowieka i Boga w człowieku. Choć z ambony jego słowa brzmią bardzo radykalnie, w spotkaniu osobistym staje się jednym wielkim współczuciem, zrozumieniem i pomocą dla drugiej osoby. Mówi z mocą, stawiając sobie i słuchaczom bardzo wysokie wymagania. Jest sportowcem amatorem, żyje w dużej dyscyplinie.  Nie pozostawia ludzi obojętnym wobec siebie.

Rafał Porzeziński, obecny dyrektor 1 Programu Polskiego Radia napisał niedawno o ks. Marku:

Są księża, są dobrzy księżą, są kochający księżą i jest ks. Marek.

Co można dodać?

Posłuchaj krótkiego wywiadu z ks. Markiem, gdzie opowiada o sobie, o tym co go złości, jaki jest jego ulubiony film oraz do kogo mówi „Groby pobielane”:

Najmocniejsze nagrania ks. Maka Dziewieckiego to „Bóg vs cierpienie” i „Kod miłosierdzia czyli sekret udanych relacji”.

 

Wypowiedz się