Ile warty jest człowiek? (NTF) 4/6

17 stycznia 2017

Skoro pieniądze są dobre, jeśli człowiek został powołany do tego, żeby pieniądze pomnażać i rozwijać się, jeżeli nie ma nic złego w chęci bogacenia się… To pytanie, gdzie jest problem? Bo problem jest! Już w pierwszym wpisie mówiłem o tym, że ponad dwa miliony osób ma problem z regulowaniem swoich zobowiązań na czas, a to tylko jeden z objawów problemów […]

Skoro pieniądze są dobre, jeśli człowiek został powołany do tego, żeby pieniądze pomnażać i rozwijać się, jeżeli nie ma nic złego w chęci bogacenia się… To pytanie, gdzie jest problem? Bo problem jest!

Już w pierwszym wpisie mówiłem o tym, że ponad dwa miliony osób ma problem z regulowaniem swoich zobowiązań na czas, a to tylko jeden z objawów problemów finansowych. O wiele poważniejsze są problemy związane z uzależnieniem od pieniędzy i żądzą ich posiadania.

W związku z szeroką dyskusją na naszym fb na temat trzech pierwszych wpisów dotyczących pozytywnych zagadnień podejścia do pieniędzy, postanowiliśmy kontynuować temat. Chcemy obok pozytywów wspomnieć o sprawach, na które koniecznie trzeba uważać, kiedy ma się do czynienia z finansami. Jest bowiem kilka granic w podejściu do pieniędzy, których przekroczenie jest… całkowicie nieopłacalne. A dosadniej mówiąc – jest głupotą w najczystszej formie.

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak, w kolejnym rozdziale publikacji “Bogaty Katolik” przytacza przypowieść o uwolnieniu opętanego, gdzie demony opuszczając ciało człowieka dostają pozwolenie od Jezusa, aby weszły w dwa tysiące świń, które zaraz potem topią się w jeziorze.

Dlaczego Pan Jezus zmarnował kilkaset ton kiełbasy – można zapytać, robiąc może i przyziemne, ale bardzo praktyczne przeliczenia. Dlaczego zupełnie niepotrzebnie (?) zmarnował około miliona złotych?
Okazuje się, że miała to być niezwykle cenna wskazówka dla nas… o czym?
Tego koniecznie trzeba posłuchać:

W tym tygodniu opublikujemy jeszcze trzy rozdziały z publikacji ks. Wojciecha Węgrzyniaka “Bogaty katolik. Dlaczego Bóg chce, abyś pomnażał pieniądze?”, więc bądź z nami na bieżąco.

Kamil Zbozień

728x90

PS. NTF, to skrót od Narodowej Terapii Finansowej. Skąd taki termin? Przeczytasz w moim I wpisie.

Jeśli interesują Cię powyższe tematy, zapisasz się na nasz newsletter, aby nie przegapić nowego wpisu:

 

Wypowiedz się