Dwa tysiące odpowiedzi w 24 godziny

16 stycznia 2017

Pod koniec 2016 roku wysłaliśmy do społeczności RTCK prośbę o wypełnienie ankiety w związku z przygotowywanym szkoleniem „Rób to co kochasz”. Odzew był niesamowity. Otrzymaliśmy ponad dwa tysiące odpowiedzi w ciągu 24 godzin. Z odpowiedzi wynika, że temat okazał się naprawdę ważny i „robienie tego, co się kocha” społeczność RTCK traktuje na serio. Byłem bardzo poruszony czytając odpowiedzi na pytania […]

Pod koniec 2016 roku wysłaliśmy do społeczności RTCK prośbę o wypełnienie ankiety w związku z przygotowywanym szkoleniem „Rób to co kochasz”. Odzew był niesamowity. Otrzymaliśmy ponad dwa tysiące odpowiedzi w ciągu 24 godzin.

Z odpowiedzi wynika, że temat okazał się naprawdę ważny i „robienie tego, co się kocha” społeczność RTCK traktuje na serio. Byłem bardzo poruszony czytając odpowiedzi na pytania „Co dla ciebie oznacza robić to, co się kocha?”, „Jeżeli brałbyś udział w nowym szkoleniu, to czego chciałbyś się nauczyć/dowiedzieć podczas szkolenia?” i wiele innych.

Okazuje się, że to co najbardziej interesuje społeczność RTCK, czyli prawdopodobnie Ciebie również, skoro jesteś w tym miejscu, to:

  1. Jak odkryć swoje mocne strony, talenty i wykorzystać je w życiu zawodowym?
    (1324 osoby czyli 63,1% osób biorących udział w ankiecie wybrało tę odpowiedź <jako jedną z pięciu spośród dwunastu możliwych do wyboru>)
  2. Jak znaleźć to co powinienem w życiu robić? (1264 czyli 60,2% osób)
  3. Jak znaleźć motywację i radzić sobie ze zniechęceniem na drodze życia pasją? (1259 czyli 60%)

Zaraz za nimi najpopularniejsze okazały się tematy:

  • Jak odkryć swoją pasję? (1045 czyli 49,8% osób)
  • Jak zarabiać na pasji? (1016 czyli 48,4% osób)

Często w RTCK zadawaliśmy sobie pytanie, dlaczego większość ludzi czuje, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału? Dlaczego tak wiele osób męczy się każdego dnia wykonując pracę której nie lubi? Odpowiedzi może być wiele i naprawdę różnych, ale najważniejsze to: wiele osób nie zna siebie – nie wiedzą jakie są ich mocne strony, nie rozwijają swoich pasji lub ich jeszcze nie odkryli. Nie wiedzą jak zorganizować swoje życie wokół nich, jak  zacząć nimi żyć albo… na ich drodze staje strach lub brak wiary we własne możliwości.

Odpowiednie narzędzie

Przez kilka tygodni szukaliśmy i przygotowywaliśmy odpowiednią pomoc. Choć zajmujemy się tematem „Rób to co kochasz” od kilku lat, brakowało konkretnego narzędzia, które pomoże zgłębić ten temat najbardziej zainteresowanym. Temat wydał nam się „wagi ciężkiej” i nie chcieliśmy zaproponować „lipy”, tym bardziej “kato-lipy”;), ale dać solidne narzędzie rozwojowe.

Przyszedł moment, że mogę z radością stwierdzić, iż znaleźliśmy odpowiednie narzędzia oraz metodologię, żeby zapewnić rzetelną pomoc w tym względzie. Mamy gotowe pierwsze z serii szkoleń, które ma na celu prowadzenie ludzi do rzeczywistości, w której robią to, co kochają, w zgodzie ze sobą i w służbie innym ludziom.

Na czym będzie polegać szkolenie?

We współpracy z jedną z czołowych firm consultingowych uczestnikom szkolenia udostępnimy specjalne narzędzie diagnostyczne określające najważniejsze silne strony i talenty osobiste. Test pozwoli odkryć i nazwać 5-7 głównych silnych stron. Badanie obejmuje dwa etapy: samoocenę i tzw. feedback 360 stopni. W ten sposób jesteśmy w stanie pomóc w obszarze mocnych stron i talentów. Jednak potrzebne są także narzędzia odnośnie pasji i zainteresowań i dlatego postanowiliśmy przygotować szereg ćwiczeń, które pomagają właśnie w tym obszarze.

Ponieważ osoby dorosłe uczą się inaczej niż dzieci, samo „przekazanie wiedzy” to za mało. Potrzebne jest doświadczenie, które jest dużo skuteczniejszą formą uczenia się. Stąd na stacjonarnym szkoleniu „Rób to co Kochasz” uczestnicy wezmą „na warsztat” swoje odpowiedzi, przeprowadzą odpowiednie ćwiczenia i doświadczą tego, czego inaczej nauczyć się nie da (lub jest to bardzo trudne). Dzięki temu efekty będą trwałe a ścieżka rozwojowa gruntownie przygotowana.

Jesteśmy w RTCK szczęśliwi, że już niedługo dostarczymy Ci kolejne narzędzie, które pomaga realizować naszą misję, czyli inspirować ludzi do tego, aby robili w życiu to, co kochają.

Nikodem Zegzda
Kierownik projektu „Szkolenie Rób to Co Kochasz”

Jeśli temat Cię zainteresował zapisz się na nasz szkoleniowy newsletter – formularz poniżej

Wypowiedz się