Dlaczego pieniądz jest dobry? (NTF) 2/6

11 stycznia 2017

Byłem ostatnio dorabiać klucze w małym zakładzie w galerii handlowej. No i co z tego? – ktoś mógłby zapytać. W normalnych okolicznościach nic, ale obserwacja młodego chłopaka, który sprawnie i szybko wycinał dla mnie klucz skłoniła mnie do refleksji o tym, dlaczego pieniądz jest dobry. Czy miałbyś odwagę powiedzieć temu zaangażowanemu młodzieńcowi, który z takim namaszczeniem dorabia klucze, że jego […]

Byłem ostatnio dorabiać klucze w małym zakładzie w galerii handlowej.
No i co z tego? – ktoś mógłby zapytać. W normalnych okolicznościach nic, ale obserwacja młodego chłopaka, który sprawnie i szybko wycinał dla mnie klucz skłoniła mnie do refleksji o tym, dlaczego pieniądz jest dobry.

Czy miałbyś odwagę powiedzieć temu zaangażowanemu młodzieńcowi, który z takim namaszczeniem dorabia klucze, że jego praca jest zła?

praca2

Często robimy to, mówiąc, że pieniądz jest zły.
Pieniądz jest dobry, bo jest pracą! A jednak tak wielu z nas ma ciągle błędne przekonania związane z pieniędzmi.

“Taki mamy zepsuty mózg”

– mówi autor “Bogatego Katolika” w II rozdziale tegoż nagrania.

Pisałem już o tym, że najnowsza publikacja ks. Wojciecha Węgrzyniaka zmienia myślenie. Przedstawienie zasad bogacenia się i stosunku do pieniędzy omówione w nagraniu dla niektórych jest nowe, dla innych szokujące, ale na pewno jest zgodne z Pismem Św., za co autor ręczy swoim tytułem biblisty.

Posłuchaj II rozdziału “Bogatego Katolika” pt.: “Dlaczego pieniądz jest dobry?”

A skąd Narodowa Terapia Finansowa? Inspirację do tego opisałem w I wpisie (tutaj), w którym dane liczbowe o ilości zadłużonych Polaków totalnie mnie zszokowały. Jestem przekonany, że potrzebna nam jest zmiana myślenia, a dokładniej nawrócenie w zakresie naszego podejścia do pieniędzy. Skoro tak wielu Polaków ma problemy ze spłatą swoich należności na czas, to coś jest mocno nie tak.

Jeżeli uważasz, że temat ten jest faktycznie wart rozpowszechnienia to koniecznie włącz się do dyskusji. Udostępnij ten fragment, podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach na naszym YT, FB, Blogu.

Kamil Zbozień

W piątek (13.01) opublikujemy kolejny rozdział „Sex, władza i pieniądze w Piśmie Świętym”.
Bądź z nami na bieżąco i zapisz się do naszej społeczności na www.robtocokochasz.pl. Jesteśmy po to, aby pomagać Ci lepiej żyć.

Publikację “Bogaty Katolik. Dlaczego Bóg chce abyś pomnażał pieniądze?” Znajdziesz tutaj

728x90

Możesz również zapisać się na nasz finansowy newsletter:


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wypowiedz się