Bardzo odważna Dziewczyna i zapach sierpniowych ziół [WIDEO]

12 sierpnia 2016

To niesamowite, że młoda dziewczyna tak po prostu powiedziała Bogu: „zgadzam się” i zaufała Mu bezgranicznie. Myśląc o uroczystości Wniebowzięcia, starałam się wyobrazić sobie Matkę Bożą jako niezwykłą kobietę, której życie zupełnie się zmieniło w momencie wypowiadania słów: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! (Łk 1, 38) Co wtedy czuła? Jak to możliwe, że tak […]


To niesamowite, że młoda dziewczyna tak po prostu powiedziała Bogu: „zgadzam się” i zaufała Mu bezgranicznie.

Myśląc o uroczystości Wniebowzięcia, starałam się wyobrazić sobie Matkę Bożą jako niezwykłą kobietę, której życie zupełnie się zmieniło w momencie wypowiadania słów:

Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! (Łk 1, 38)

Co wtedy czuła? Jak to możliwe, że tak mocno zaufała Bogu? Ile trzeba siły, aby tak jak Ona, całkowicie Mu się powierzyć?

15 sierpnia jest nazywany uroczystością Matki Boskiej Zielnej. Razem z Michałem Ziomkiem postanowiliśmy, że z okazji święta Patronki wszelkiej roślinności nagramy utwór inspirowany jej życiem, niezwykłą odwagą i zaufaniem Bogu, a zapach sierpniowych kwiatów i ziół wciąż przypominał nam, że Maryja nieustannie błogosławi z nieba całej Ziemi.

Kasia Zbozień

 

Komentarze

  1. Aleksandra Sklinda Odpowiedz

    Lubie takie utwory. Współczesne a przypominające wydarzenia sprzed 2000 lat. Współczesne a mówiące o Bogu i jego miłości. Lepsze niż bełkot radia i piosenki/teledyski pozbawione sensu i smaku.

  2. Elżbieta Kunachowicz Odpowiedz

    To się nazywa infantylizacja kobiet , albo niezły , choć trochę mocno landrynkowy marketing katolicki… Cóż, życie ostatecznie weryfikuje teorie…

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x