9 NARZĘDZI, KTÓRE POMOGĄ CI ROBIĆ TO, CO KOCHASZ!

7 lipca 2017

Każdy kto dołącza do społeczności RTCK [jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to odsyłam na rtck.pl/misja] ma dostęp do jednej z naszych bestsellerowych audiokonferencji zupełnie za darmo. Aby wybór był jak najlepszy, przygotowaliśmy mini poradnik “9 narzędzi, które pomogą Ci robić to, co kochasz”. Każde z narzędzi to konkretna publikacja, którą dla Was przygotowaliśmy. Wybierz tę, której opis najbardziej poruszy Twoje […]

Każdy kto dołącza do społeczności RTCK [jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to odsyłam na rtck.pl/misja] ma dostęp do jednej z naszych bestsellerowych audiokonferencji zupełnie za darmo. Aby wybór był jak najlepszy, przygotowaliśmy mini poradnik “9 narzędzi, które pomogą Ci robić to, co kochasz”.
Każde z narzędzi to konkretna publikacja, którą dla Was przygotowaliśmy. Wybierz tę, której opis najbardziej poruszy Twoje serce.

Zaczynamy!

 

Krok zero: 

POKONAJ STRACH!


Masz wszystko, czego Ci potrzeba, żeby zacząć i żeby osiągnąć sukces. Tak mówi do nas Stwórca, choć mało kto Mu w to wierzy.

Cała przygoda, każda wielka historia zaczyna się od pierwszego kroku – czyli pokonania strachu przed zmianą/porażką/aktywnością itd. Pewnie wiele razy słyszałeś/słyszałaś: Weź przestań, czego Ty się boisz? Łatwo powiedzieć…

Można jednak nauczyć się, przetrenować i wyrobić dobre nawyki pokonywania strachu, mimo… że będzie Ci on towarzyszył do końca życia.

Jak rozbić swój garnek strachu i przestać się bać posłuchasz w nagraniu „Garnek strachu. Lekcje Gedeona” o. Adama Szustaka OP

Kiedy przezwyciężysz strach, zrobisz przestrzeń na Miłość.
Pokonaj go i zacznij pełnić swoją misję!

 

Krok pierwszy: 

Zainwestuj w ŚWIĘTOŚĆ. 


Każdy z nas powołany jest do ŚWIĘTOŚCI.

Tak naprawdę zajęcie się tylko tym jednym powołaniem – powołaniem do świętości – ale na poważnie, gwarantuje prawdziwy sukces we wszystkich sferach życia.

Jeżeli mówimy o świętości, to rozumiemy ją całościowo. Świętość w życiu codziennym, w pracy, w rodzinie… Wszędzie.

Oczywiście jest to wędrówka, która nie ma mety tutaj na ziemi, ale zapewnia fascynującą przygodę na całe nasze ziemski życie. Jest też jednocześnie inwestycją, która przynosi największe, ponadczasowe, nieśmiertelne zyski.

Wchodząc na drogę do świętości w życiu codziennym, dostajesz najlepszego Trenera i Mistrza Wszechczasów i masz do Niego dostęp 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Szok!
Czy możesz sobie wyobrazić lepszą perspektywę rozwoju?

Inwestycja w Świętość gwarantuje JEDYNY Twój ZYSK, który możesz zabrać ze sobą po śmierci. Nie zabierzesz przecież ze sobą domu, samochodu, złota czy platyny.

Zainwestuj w siebie, ale na poważnie.

Jeśli ten temat pracuje w Twoim sercu najbardziej, to posłuchaj ponadczasowej konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza “WSTAŃ! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim”.

Nie ma innej opcji… Taka jest nasza opinia w tej sprawie: “Albo będziesz święty, albo będziesz nikim”.

 

Krok drugi:

Zainwestuj w RODZINĘ!


Rodzina to dla każdego mężczyzny najważniejsza “firma” na świecie. Ta firma nie może splajtować, bo wtedy całe życie traci sens. Nawet jeżeli osiągniesz spektakularny sukces finansowy, ale ucierpi na tym rodzina, to marny to sukces.

Dla mężczyzn w tym kontekście idealny jest audiobook Jacka Pulikowskiego, szczęśliwego męża, ojca pt.: “Jak zbudować dom tętniący życiem, stać się bohaterem swoich dzieci i sprawić, by ukochana kobieta oszalała ze szczęścia”.

Dla kobiet: “Królowa, czy niewolnica. Dlaczego sposób w jaki dotąd budowałaś relacje nie działa?” Beaty Kołodziej.Krok trzeci:

Zainwestuj w PRACĘ i PIENIĄDZE.


Max Lucado pisze, że prawdziwym sukcesem zawodowym w życiu jest to, kiedy na co dzień możesz robić to, w czym jesteś najlepszy.


Jesteś spełniony najbardziej jeśli budujesz na tym, co jest Twoja najsilniejszą stroną, talentem. Jesteś wtedy najbardziej w zgodzie z samym sobą. Budujesz wtedy zgodnie z tym, jak ukształtował Cię Stwórca. A On każdemu dał konkretne talenty, umiejętności, charakter.

Jeżeli nie odkryłeś jeszcze tego, to super pomocna może być w tym kontekście audiokonferencja “Wielka Ryba” o. Adama Szustaka, która pomoże Ci odkryć kształt swojej duszy.

Możesz też wybrać audiobook Arkadiusza ‘Arkadio’ Zboźnia, czyli “Rób to, co kochasz. 5 kroków jak wejść na drogę życia pasją”.
Jeśli wybierzesz, że naprawdę chcesz robić to, co kochasz również w kontekście swojego powołania zawodowego najprawdopodobniej przyjdzie Ci zmierzyć się z 5 etapami na tej drodze. Są nimi:

Etap 1 – Marzenie

Etap 2 – Niedowierzanie

Etap 3 – Determinacja

Etap 4 – Frustracja

Etap 5 – Wejście na drogę „Rób to, co kochasz”

Warto poznać historię innej osoby, która przeszła tą drogą. Historia Arkadio jest świetnym przykładem.


A być może z pracą wszystko u Ciebie ok, ale przydałoby się bardziej sensowne podejście do pieniędzy, które zarabiasz? Sensowne podejście, to w mojej ocenie taki stan, gdzie Ty zarządzasz mamoną, a nie ona Tobą. To zasadnicza różnica.
Pomocny może być w tym kontekście “Bogaty katolik” ks. Wojciecha Węgrzyniaka.


Krok czwarty:

Zdystansuj się! :)


A być może masz póki co dosyć rozwoju i najchętniej byś sobie póki co odpoczął? Zrelaksował się, zdystansował…

Mamy również coś w tym kontekście. Godna polecenia jest płyta “NaCZYNIE”, do której Arkadio&Miczu zaprosili m.in. Grzegorza Turnaua, Litzę, Natalię Niemen, Adama Sztabę i innych…

Lub “Czarny humor” ks. Piotra Pawlukiewicza i ks. Bogdana Kowalskiego, który sprawia, że bolący brzuch ze śmiechu jest gwarantowany! :)


Podsumowując, wybierz temat, który najbardziej Cię poruszył i zastosuj płynące z niego wskazówki. Wierzę, że będą pomocne.


Kamil SETNIK Zbozień.

Komentarze

 1. Marta Odpowiedz

  Dziękuję Bogu,że jest RTCK, gdyby nie Wy życie byłoby smutniejsze..Zawsze przed snem puszczam sobie w słuchawkach audiobooka od Was i zasypia mi się lepiej i spokojniej..Cieszę się,że jesteście!:)

 2. Ela Odpowiedz

  Dziękuję za przewodnik. Kiedy się z nim przyjrzałam tym obszarom, w których mam największe braki, łatwo mogę już wybrać swój audiobook na start. Świetna robota :)

 3. Paula Odpowiedz

  Tak się cięszę, że sporą część audiobook’ów mam, ale.. jeszcze wszystkich nie odsłuchałam :) Bardzo się cieszę, że jest ta ścieżka to spróbuję powrócić na tę ścieżkę :) Robicie kawał porządnej roboty! :))

 4. Joanna Odpowiedz

  Niezwykłe i wyjątkowe są wszystkie podjęte działania, wsparcie oraz wskazane kroki w drodze do zmian…Niesamowite dzieło Boże, które przyjęte i realizowane z wiarą pomaga w uzyskiwaniu pięknych owoców w życiu! Dziękuję!!!

 5. Sylwia Odpowiedz

  Bardzo pomocne te krótkie opisy. Na początku pomyślałam: no i który tu wybrać? kiedy wszystkie by się przydały…Ale po Waszych podpowiedziach już wiem :-) Dziękuję!

Wypowiedz się

Książka "Nie jesteś skazany"
Z DODATKIEM ROZWOJOWYM GRATIS jeszcze przez:
x